Aktualizacja strony została wstrzymana

Mateusz Kijowski, szef KOD, wyrzuca z organizacji za oficjalne poparcie WOŚP! Brawo!

Po Internecie poniosła się sensacja, że PiS chce zabić Fundację WOŚP, bo nie będzie wsparcia policji i wojska dla najbardziej szlachetnej organizacji. Gdyby to przełożyć na normalność, ludzie normalni, by się pogubili i spytali wprost. Wojsko i policja niezbędne do kwesty? Niestety ciągle żyjemy warunkach paranoi, czyli ludowej demokracji i takie „Społem”, jak WOŚP, rzeczywiście bez służb mundurowych, kasy samorządów i TVP nie istnieje. Uboju rytualnego na „świętej krowie” dokonał poseł PiS Stanisław Pięta, to ten sam, któremu pokojowo nastawieni lewicowi sympatycy życzyli, żeby „zdechł na raka”.

Pięta powiedział tylko tyle, że każdy funkcjonariusz publiczny, który weźmie udział w hecy WOŚP powinien złożyć raport i ustąpić ze stanowiska. Słowa kompletnie niepotrzebne, nieprecyzyjne i dokładnie o takie prezenty codziennie modli się Jerzy O. Wyjaśnienie, że Pięcie chodziło o zaangażowanie środków publicznych i funkcjonariuszy na służbie, nie ma najmniejszego sensu. W amoku ideologicznym nic się nie przebije do opinii publicznej, co więcej przebiło się całkowicie coś innego. Po mediach już lecą komunikaty alarmujące, że to nie pojedynczy poseł wyraził swoją prywatną opinię, ale cały PiS wraz z rządem zajął oficjalne stanowisko – będą represje za wsparcie WOŚP. Jeszcze 5 lat temu Jerzy O. takiej okazji by nie przepuścił, obleciał by wszystkie media i krzyczał, że PiS chce dzieci w szpitalach pozabijać. A dziś co zrobi? Dziś ze strachu nie kiwnie palcem. Kto ma odrobinę zaufania do mojej wiedzy i przyjętej strategii względem Jerzego O., ten skorzysta z gotowych rozwiązań. Zalecam! Ciszej nad tą trumną i tym nieboszczykiem!

„Jurek” nie będzie pisał żadnych listów otwartych i uprawiał prowokacji w mediach, bo wtedy natychmiast wylazłyby wszystkie jego sądowe sprawy oraz postępowania prowadzone w prokuraturze. Ponadto sam Jerzy O. powiedział wyraźnie ministrowi Macierewiczowi z MON: „dość kurwa”, a dla innej działaczki PiS zorganizował konkurs pod tytułem Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos. Jak rozumiem te deklaracje się nie zmieniły i Jerzy O. nadal nie chce mięć nic wspólnego z „katolickim ciemnogrodem” zamachującym się na demokrację. Jeśli chodzi o radę dla rządu to komunikat powinien być jasny. WOŚP jest jedną z 80 tysięcy organizacji pozarządowych i jak sama nazwa wskazuje takie organizacje działają poza kompetencjami rządu. Trudno sobie też wyobrazić, aby przeprowadzenie zbiórki publicznej z udziałem dzieci niosło za sobą takie niebezpieczeństwa, aby impreza wymagała zabezpieczenia wojska, straży pożarnej, policji i służb ochrony pogranicza. Nigdy żadna organizacja pozarządowa z taką prośbą się do władz RP nie zwróciła i to po stronie organizatora spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników całej akcji. Koniec. Rada dla PiS. Panie i Panowie trzymajcie się jak najdalej od WOŚP i ani słowa o WOŚP nie wypowiadajcie, milczenie polityków jest dla fundacji bronią masowego rażenia.

Co innego „społecznicy” z KOD, oni niech się o Jerzego O. biją i to właśnie, ku mojej radości, robią. Mateusz Kijowski, szef Komitetu Obrony Demokracji Ludowej wszedł w ostry publiczny spór ze swoim delegatem na Mazowsze Andrzejem Miszkiem. Nawiasem mówiąc chyba nikt nie sprawdził jaka to ciekawa postać ten Miszk, najkrócej mówiąc to wyklęty diakon (świecki ksiądz) i do niedawna prawicowy radykał, należący do Solidarności Walczącej. Ważniejsze jest jednak coś innego, mianowicie przyczyna konfliktu między panami z KOD i aby lepiej zrozumieć o co poszło podam cytaty.

1. Jerzy O. ze swojego FB:

Tradycyjnie zrobiliśmy opłatkową Wigilię, czyli cała Fundacja, która spotka się przy rozdawaniu wzajemnych prezentów, które wcześniej losujemy i prezentów dla dzieci, których z roku na rok więcej. To one są najbardziej fantastycznym momentem naszego spotkania, bo ich radość i rozgardiasz, który robią, jest super. Planowaliśmy spotkanie na 15:00, ale wiele osób przyszło „z marszu”, więc przesunęliśmy naszą wieczerzę.

2. Szef KOD Mateusz Kijowski ze swojego FB:

Z przykrością muszę stwierdzić, że Andrzej Miszk działa na szkodę KOD. Mimo wielokrotnych apeli o powściągnięcie języka, o powstrzymanie się od publikowania szkodliwych dla KOD apeli i stanowisk, nie jest w stanie podporządkować się dobru KODu

Dzisiaj przeholował. Opublikował stanowisko w sprawie, w której prowadzimy delikatne rozmowy, jak się zachować, żeby nie zaszkodzić naszemu partnerowi. Poprosiłem go o zdjęcie postu dla dobra partnera, którego obaj szanujemy oraz dla dobra KOD. Nie posłuchał. Nie mogę tolerować takiego zachowania. Andrzej Miszk nie jest już kordynatiorem KOD Mazowsze.

3. O jakiego partnera i jaki post skruszono kopię, napisał sam Andrzej Miszk.

Setki ludzi pyta mnie, czy KOD pomoże WOŚP i Jerzemu Owsiakowi, w sytuacji, gdy państwo wywiera naciski na swoich funkcjonariuszy mundurowych i cywilnych oraz media publiczne, aby nie pomagali WOŚP pod groźbą zwolnienia z pracy.

W wypowiedziach szefów „społecznych” organizacji widać charakterystyczną asekurację, obaj nie mają odwagi otwarcie przyznać się do wzajemnej sympatii, wspólnych wartości i tej samej ideologii. Potrzeba większych dowodów na to, że kierownik WOŚP truchleje przed każdą publiczną deklaracją i politycznym zaangażowaniem? Mało tego, chętnie się założę o to, że Jerzy O. pierwszy zażądał głowy niedyskretnego nieboraka, który chciał otwartości. Miszk złamał tajne porozumienie i wyleciał z KOD, żeby było śmieszniej poleciał za współpracę z WOŚP. Z całą pewnością „dyrygent orkiestry” narzuca tę konspirę. Dlaczego? Bo on ma do policzenia kasę z puszek, nie wartości i idee. Pieniądze nie śmierdzą i chyba lepiej mieć w puszce kasę od zwolenników PiS i i KOD niż połowę tej kasy? Wystarczy uważnie się przyjrzeć i przeanalizować zachowania „Jurka”, wówczas wszystko stanie się jasne. Po dawnym guru został cień, zero siły przebicia. Kto to kiedyś widział, aby oficjalnie poparcie „orkiestry” było stygmatem? Dla Jerzego O. wejście w konflikt polityczny jest zabójstwem z wielu powodów, które opisałem wyżej. Do strachu „Jurka”, żeby się nie wydało, co tam w „Złotym Melonie” i rodzinnych firmach piszczy, dochodzi lęk przed kontrolami, które go czekają. Daję pełną gwarancję, że Jerzy O. i WOŚP nie będą podskakiwać, ani PiS, ani rządowi, nie będą drzeć szat i domagać się armii wojska. Natomiast chętnie skorzystają, z takich prezentów jak ten od posła Pięty. Nie ma zatem najmniejszego powodu, żeby PiS i rząd angażowali się w jakikolwiek konflikt i polemikę z WOŚP, przeciwnie – sprzedać ich KOD, niech się wzajemnie siebie wstydzą, bo i jest czego i wzajemnie wycinają, bo jest kogo.

MatkaKurka

Za: Kontrowersje.net (2015-12-21) | http://kontrowersje.net/mateusz_kijowski_szef_kod_wyrzuca_z_organizacji_za_oficjalne_poparcie_wo_p_brawo

Skip to content