Pawłowicz: Teraz czas na media publiczne

Aktualizacja: 2015-12-23 9:41 am

Po Trybunale Konstytucyjnym przyszedł czas na media publiczne – uważa Krystyna Pawłowicz z PiS.

“Ustawa biorąca w reżim prawny swawole Trybunału Konstytucyjny i jego Prezesa przy obelgach i straszeniu Polaków kłamstwami przez PO i neopalikotów – UCHWALONA!” – ogłosiła na Facebooku Krystyna Pawłowicz z PiS.

“PO od razu postraszyła nas ,że Trybunał wyda im znowu od ręki /bezprawny i zresztą nieskuteczny wobec Sejmu/ środek stosowany w sprawach prywatnych, a nie w publicznych – “postanowienie o zabezpieczeniu”, tj. zablokuje wejście w życie uchwalonej dziś przez Sejm ustawy. Trybunał NIE MA jednak ŹADNEJ takiej władzy nad Sejmem, nie może mu zakazywać uchwalania ustaw ani blokować ich wprowadzania w życie. Jutro ustawę przyjmie Senat ,podpis Prezydenta i potem zacznie ona z dniem ogłoszenia obowiązywać” – napisała dalej posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Pawłowicz zdradziła też jakie są następne plany ekipy rządzącej.

“Teraz przyszedł czas na ustawę o mediach. Idziemy naprzód!” – napisała. 

fb.com/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (23 grudnia 2015)

KOMENTARZ BIBUŁY: Bez gruntownych zmian w mediach nie będzie możliwa żadna realna pozytywna zmiana w Polsce. Media kształtują nastroje, media nagłaśniają wypowiedzi tych i te, które są nieistotne czyniąc z nich “informacje dnia”, a z drugiej strony przemilczają te informacje, które właśnie powinny być znane wszystkim i ukazywane jako najważniejsze doniesienia. To jest w tej chwili najważniejsze zadanie, do uporządkowania natychmiastowego. Ważniejsze nawet niż – sztucznie wywołany – “kryzys” w postkomunistycznym Trybunale Konstytucyjnym. Bo przy prawdziwie profesjonalnych mediach rzetelni dziennikarze uznaliby dzisiejszy “spór” o TK jako sprawę drugorzędną do dyskusji w gronie konstytucjonalistów.
Tak więc na pierwszy plan musi pójść zmiana strukturalna i personalna w mediach publicznych, a następnie odpowiednie przepisy regulujące działalność mediów zagranicznych w Polsce, czyli tych które de facto kontrolują rynek medialny jako właściciele 80% polskojęzycznych mediów.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84809 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]