Boliwia: episkopat potępił środowy zamach na rezydencję kard. Terrazasa

Episkopat boliwijski potępił środowy zamach na rezydencję swego przewodniczącego, kard. Julio Terrazasa. Zdaniem biskupów akt ten jest wymierzony przeciwko całemu Kościołowi w Boliwii. W okresie minionych trzech lat wielokrotnie dochodziło do kontrowersji między kard. Terrazasem a populistycznym prezydentem, Evo Moralesem.

Wprawdzie środowy zamach nie spowodował ofiar w ludziach, jednak doprowadził do częściowego zniszczenia portalu rezydencji arcybiskupa Santa Cruz. Purpurat znajdował się w tym czasie w jednej z pobliskich wiosek. Episkopat boliwijski wyraża ubolewanie i potępia ten przestępczy akt. Ocenia, że stanowi on przejaw nietolerancji i odwoływania się do przemocy i wymierzony jest w podstawy demokratycznego współżycia. Jednocześnie wzywa władze do przeprowadzenia w tej sprawie wnikliwego śledztwa i wykrycia sprawców czynu.

Biskupi zaznaczają, że atak na rezydencję przewodniczącego episkopatu wymierzony jest w osobę purpurata, jego godność, oraz kierowniczą rolę Kościoła w boliwijskim społeczeństwie. Episkopat wyraża swą solidarność z kard. Julio Terrazasem i jego współpracownikami. Jednocześnie zapewnia, że Kościół w Boliwii będzie kontynuował swą misję ewangelizacyjną i profetyczną, starając się umocnić praworządność i pokojowe współżycie mieszkańców tego kraju.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl


Skip to content