Kanada: w prowincji Ontario będą legalnie zabijać dzieci do 12. roku życia

Aktualizacja: 2015-12-18 10:33 am

Jedna z kanadyjskich prowincji, mimo protestów i kontrowersyjnych zapisów, chce zalegalizować eutanazję dzieci do 12. roku życia.

Według rekomendacji ekspertów powołanych przez władze Ontario, którzy opowiadają się za zabijaniem dzieci w tym wieku, spełniają one tzw. niezbędne warunki do dokonania zabójstwa. Jednocześnie twierdzą, że hospicja, duszpasterze oraz lekarze są zmuszani do gwałcenia sumień, gdyż zamiast ulżyć im w cierpieniu, utrzymują chorych przy życiu.

Przeciwko planom legalizacji eutanazji dzieci odbywały się protesty. Przeciwnicy tłumaczyli, że dzieci mogą nie zdawać sobie sprawy z tego czym jest śmierć. Nie zostali jednak wysłuchani przez władze.

Poważne wątpliwości budzi również proces nadzoru procedury eutanazyjnej. Forsujący takie rozwiązania chcą, aby publiczne ośrodki opieki paliatywnej i hospicja dokonywały eutanazji bez względu na przekonania i sumienie personelu.

Przeciwnicy wprowadzenia w Ontario nowych przepisów zwracają uwagę, że system opieki będzie miał podzieloną etykę: jedna będzie nastawiona na ratowanie życia, druga będzie oferować śmierć.

RIRM / Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84704 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]