Aktualizacja strony została wstrzymana

Czy można upaść niżej niż Nowa Zelandia? Nadchodzą „Spaghetti-małżeństwa”

Jak poinformowała „New Zealand Gazette” organizacja określająca się mianem kościoła latającego potwora spaghetti uzyskała w Nowej Zelandii prawo do zatwierdzania małżeństw.

Odpowiedzialny w Nowej Zelandii za urząd rejestrujący małżeństwa, narodziny i zgony Jeff Montomery, wydał zgodę tej organizacji na zatwierdzanie małżeństw.

Dla podjęcia przez urząd tej kuriozalnej decyzji – zgodnie z obowiązującymi w tym kraju przepisami – kluczowe okazały się przepisami, które zezwalają na rejestrowanie małżeństw organizacjom rozpowszechniającym wierzenia religijne, przekonania filozoficzne oraz humanitarne. Jak  stwierdził Montgomery: „Nie osądzamy trafności tych przekonań”.

Amerykański fizyk – Bobby Henderson – wymyślił Latającego Potwora Spaghetti jako kpinę z religii. Pomysł podchwycili wojujący ateiści z całego świata.

W Polsce grupa „potwora spaghetti” nie jest wpisana do rejestru kościołów i związków wyznaniowych. Wniosek spotkał się z odmową Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. To „parodia religii”, uznał resort.

Źrodło: kopalniawiedzy.pl
luk

[Photo:] By Ricardo Hurtubia from Santiago, Chile (touched by his noodly appendage) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-12-17 ) | http://www.pch24.pl/czy-mozna-upasc-nizej-niz-nowa-zelandia–nadchodza-spaghetti-malzenstwa,40039,i.html