Węgry obniżają VAT na mieszkania i likwidują pozwolenia na budowę

Aktualizacja: 2015-12-15 9:28 am

Węgierski rząd planuje drastyczne obniżenie stawek podatku VAT w budownictwie.

Naszym celem jest upewnienie się, że każda rodzina będzie miała własny dach nad głową i dlatego proponujemy obniżenie VAT-u w budownictwie mieszkaniowym z 27 proc. obecnie do 5 proc. w najbliższych latach – powiedział w niedzielę Viktor Orban.

Odpowiednia ustawa jest już w węgierskim parlamencie. Zakłada ona obniżenie w okresie 2016-2019 stawki VAT z 27% do 5% dla nowych mieszkań o pow. do 150 m kw. oraz domów jednorodzinnych do pow. do 300 m kw.

Jednocześnie zniesiony zostanie obowiązek uzyskiwania pozwolenia na budowę dla domów o pow. mniejszej niż 300 m kw.

bankier.pl/KRESY.PL

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84624 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]