Ukraiński samolot otrzyma nazwę Bandera?

Aktualizacja: 2015-12-10 5:36 pm

Kijowski Zakład Lotniczy Antonow przygotował ankietę w kwestii tego jak nazwać nowy samolot transportowy An-178.

Stosowną ankietę przedsiębiorstwo zamieściło na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook. Jak cytuje portal ukraińskiego dziennika “Siegodnia” wśród głosujących przeważa opcja by nowy samolot transportowy otrzymał nazwę “Bandera”, za którą opowiada się już 2500 użytkowników. Oczywiście na cześć ideologa i wodza zbrodniczej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, z której wyłoniła się UPA odpowiedzialna za ludbójstwo na Polakach i innych narodowościach zamieszkujących na Kresach Południowo-Wschodnich. Po około 700 osób poparło nazwy “Cyborg” oraz “Sułtan” – od nazwiska Amet-chana Sułtana – asa lotniczego radzieckiego lotnictwa w czasie drugiej wojny światowej. 

segodnya.ua/kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84560 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]