Nowy wojewoda łódzki nakazał ściągnąć symbol Unii Europejskiej

Aktualizacja: 2015-12-9 5:04 pm

Wczoraj premier Beata Szydło nominowała nowych wojewodów. Łódzki – Józef Pilch zaczął swoje urzędowanie od porządków symbolicznych.

Z dachu budynku przy ulicy Basztowej, w której znajduje się siedziba wojewody, zniknęła flaga Unii Europejskiej, która do tej powiewała tam obok flagi polskiej i wojewódzkiej. Miało się to stać natychmiast po objęciu przez Pilcha swoich urzędowych obowiązków. Przeciw temu oponował marszałek województwa Jacek Krupa z Platformy Obywatelskiej, któremu urząd wojewódzki użycza biura w tym samym budynku, zaznaczył, że nie ma wpływu na to jakie flagi nad nim powiewają.

krakow.wyborcza.pl/kresy.pl

Za: Kresy.pl (09 grudnia 2015)

 


 

Flagi UE zniknęły z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie

Nowy wojewoda małopolski Józef Pilch (PiS) podjął decyzję o zdjęciu z gmachu swojego urzędu flag Unii Europejskiej – poinformowała wczoraj “Gazeta Wyborcza”.

O sprawie poinformowała „Gazeta Wyborcza”. Unijne flagi zniknęły z budynku w pierwszym dniu urzędowania nowego wojewody, Jerzego Pilcha. Zostały one zdjęte z masztu na dachu, a także  z dziedzińca budynku przy ulicy Basztowej, gdzie mieści się również urząd marszałkowski.

Politycy PO, w tym urzędnicy z urzędu marszałkowskiego, byli tym bardzo zdziwieni. Marszałek Jacek Krupa z PO stwierdził, że jest to dla niego „niezrozumiałe”. Pilcha skrytykował również były marszałek małopolski Marek Sowa (PO), który napisał na Twitterze: „Myślałem, że będziemy mieć choć trochę mądrzejszego wojewodę”.

Dziś komentarz w tej sprawie ma przedstawić rzecznik wojewody, Jana Brodowski.

Interia.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (10 grudnia 2015)

 


 

Za:
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84520 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]