Jeszcze „ekologizm” czy już antychrystianizm? W Słupsku nie będzie tradycyjnej choinki

Aktualizacja: 2015-12-7 12:41 pm

Prezydent Słupska Robert Biedroń zapowiedział, że w rządzonym przez niego mieście nie stanie w tym roku tradycyjna, bożonarodzeniowa choinka. Znany głównie z obnoszenia się ze swym homoseksualizmem włodarz miasta stwierdził, że nie postawi kojarzącego się z chrześcijańskimi świętami symbolu, gdyż „nie chce ścinać drzew”.

Do tej pory każdego roku na słupskim placu Zwycięstwa ustawiano kilkumetrową choinkę. Zgodnie ze zwyczajem obowiązującym w większości polskich miast drzewo wycinali leśnicy, a służby miejskie przygotowywały dekorację. Teraz ma się to zmienić – choć choinka ma pojawić się w mieście rządzonym przez Biedronia, ale „w innym kształcie”.

Urzędnicy ratusza początkowo milczeli o tym, jak będzie wyglądała i z czego zostanie zrobiona choinka w Słupsku. Po kilku godzinach odpowiedzieli jednak, że światełkami mają być przyozdobione świerki rosnące wokół placu.

Jeden z radnych PiS Robert Kujawski, mówi wprost, że brak choinki to „nic innego jak walka z tradycją”. – Dobrze by było, żeby pewne tradycje, które były w mieście przed objęciem urzędu przez prezydenta Roberta Biedronia, były przez niego tolerowane – donosi Radio Słupsk.

Część mieszkańców miasta oburzyła się pomysłem Roberta Biedronia. Organizują się na facebooku i nawzajem zachęcają do samodzielnego ustawienia choinki. Mieszkańcy mają ruszyć na ratusz 20 grudnia i sami ustawić drzewko.

Obrońca drzew Robert Biedroń stoczył też uszczypliwą „bitwę na twitty” z posłanką PiS z regionu, Jolantą Szczypińską. Na Twitterze posłanka zapytała prezydenta Słupska kiedy bożonarodzeniowe drzewko stanie na miejskim placu. Biedroń stwierdził, że się pojawi, ale szuka wsparcia finansowego i zapytał, czy posłanka „dołoży się” do choinki. Szczypińska napisała: „Panie Prezydencie, przecież to naprawdę wstyd, aby po roku Pana rządów nawet na choinkę Słupska stać nie było!”.

Źródło: Radio Słupsk, gp24.pl

kra

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-12-07)

 


 

Sukces mieszkańców! Choinka przed słupskim ratuszem jednak będzie! Mimo sprzeciwu Biedronia

„Miała być pustka, będzie las” – pisze Radio Słupsk na swojej stronie internetowej. Te znamienne słowa zwiastują sukces obywateli pragnących w swoim mieście tradycyjnych symboli Bożego Narodzenia. Po silnych naciskach społecznych prezydent Biedroń nie miał wyjścia. Zgodził się na postawienie żywej choinki. Ratusz nie dorzuci się jednak do ozdobienia miasta w ten sposób.

Chociaż brzmi to absurdalnie, kwestia obecności choinki przed słupskim ratuszem rozpalała spore emocje Polaków w całym kraju. Wszystko za sprawą próby upolitycznienia ozdób bożonarodzeniowych przez tęczowego włodarza pomorskiego grodu.

Kilkanaście dni temu Biedroń zapowiedział, że w rządzonym przez niego mieście nie stanie w tym roku tradycyjna, bożonarodzeniowa choinka. Stwierdził przy tym, że nie postawi kojarzącego się z chrześcijańskimi świętami symbolu, gdyż „nie chce ścinać drzew”.

Wobec takich „eko-deklaracji” silnie zideologizowanego homo-aktywisty, mieszkańcy miasta postanowili sami się zorganizować. W sobotę przed słupskim ratuszem stanie choinka. Pojawił się sponsor, który dał im 12 metrowy świerk. Zgłosili się chętni, którzy przetransportują drzewo. Skala rozmachu i skuteczności działań mieszkańców spowodowała, że lewacki dygnitarz nie miał wyboru.

Przy zachowaniu procedur bezpieczeństwa, wymaganych zgód, na koszt stawiających. Jeśli będą światełka, to chętnie się do nich dołożymy. Ale ubolewam, bo domyślam się, że będzie to choinka ucięta – komentuje Robert Biedroń.

Źywa choinka będzie drugim bożonarodzeniowym drzewkiem przed miejskim ratuszem. Stoi tam już sztuczne drzewko – prezent od prywatnego inwestora. Ozdoby świąteczne pojawiły się także na świerkach koło pomnika Źołnierza Polskiego.

Źródło: radio.slupsk.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-12-18)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84447 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]