„NATO to produkt zimnowojennej mentalności” – chińskie „nie” dla Czarnogóry w Sojuszu

Aktualizacja: 2015-12-4 12:45 pm

Chińskie MSZ krytycznie odniosło się do decyzji NATO o zaproszeniu Czarnogóry do Sojuszu – informują chińskie media. Według rzeczniczki resortu dyplomacji NATO jest produktem “zimnowojennej mentalności”.

Wczoraj Hua Chunying powiedziała dziennikarzom, że Chiny bacznie przyglądają się negocjacjom między NATO a Czarnogórą.

„Uważamy, że NATO jest produktem zimnej wojny” – podkreśliła. Dodała również, że Pekin sprzeciwia się przyjmowaniu przez Sojusz nowych członków. Hua zasugerowała, że zaproszenie Czarnogóry może doprowadzić do podziałów. Jej zdaniem w czasach globalizacji “żaden kraj ani sojusz nie jest w stanie samodzielnie zagwarantować absolutnego bezpieczeństwa”.

Wcześniej zaproszenie Czarnogóry do NATO skrytykowała Rosja. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zapowiedział, że wywoła to kroki odwetowe ze strony Moskwy.

Rp.pl / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84394 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]