Trump nie potrzebuje żydowskich pieniędzy

Przemawiając na Forum Żydowskich Republikanów Donald Trump otwarcie zadeklarował, że nie liczy na poparcie jego uczestników.

Trump uznał to zresztą za „szaleństwo” bowiem zadeklarował się jako przyjaciel Izraela. Jak powiedział – „Nie poprzecie mnie nawet wiedząc, że jestem co może się przytrafić Izraelowi. I będę taki. Wiem dlaczego mnie nie poprzecie. Nie poprzecie mnie ponieważ nie potrzebuje waszych pieniędzy. Czy to nie jest szaleństwo?”. Mimo wszystko Trump chwalił się jednak swoich rodzinnymi koligacjami z samozadeklarowanymi Żydami oraz nagrodami jakie otrzymał od różnych organizacji amerykańskich Żydów. 

Poza Trumpem poisadającym największe szanse na pozyskanie nominacji Partii Republikańskiej do kandydowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, na Forum Żydowskich Republikanów pojawił się także Ben Carson, który ma drugie co do wielkości sondażowe poparcie w partii. Porównywał on palestyńską organizację polityczno-militarną rządzącą Strefą Gazy do hummusu, popularnej na Bliskim Wschodzie spożywczej papki.

haaretz.com/kresy.pl

Za: Kresy.pl (03 grudnia 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/trump-nie-potrzebuje-zydowskich-pieniedzy

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content