Muzułmański imam: mówienie „Wesołych Świąt” gorsze niż zabójstwo

Aktualizacja: 2015-12-2 9:27 am

Cieszący się pewną popularnością w sieci imam wzywa muzułmanów, by nie życzyli nikomu „Wesołych Świąt”, ponieważ jest to dla nich bardzo ciężki grzech. Jak twierdzi, gorszy nawet od zabicia innego człowieka.

Zdaniem urodzonego w Libanie imama Abu Mussaba Wajdi Akkara, muzułmanin nie może ani mówić „Wesołych Świąt”, ani odpowiadać w ten sposób na czyjeś pozdrowienie. Nawet obcemu. „Źadnego ‘Wesołych Świąt’ od muzułmanina, niemuzułmanina (…). To koncepcja, że Bóg narodził się 25 grudnia. To szirk (bałwochwalstwo; najcięższy grzech, popełniany według islamu przez chrześcijan, którzy uznają Jezusa za Boga- red.) i kufr (niewierność, wyrzekanie się wiary – red.)”.

„Składacie im gratulacje z okazji najgorszego szirk i kufr. To jest gorsze od cudzołóstwo, picie alkoholi albo zabójstwo” – twierdzi młody imam.

Youtube.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (02 grudnia 2015) – {“Muzułmański imam: mówienie „Wesołych Świąt” gorsze niż zabójstwo [+VIDEO]”}

KOMENTARZ BIBUŁY: Muzułmańskiemu imamowi chodzi oczywiście o konkretne pozdrowienie wyrażane w języku angielskim określeniem “Merry Christmas“, a nie o dosyć ogólnikowo brzmiące, np. w języku polskim – “Wesołych Świąt”. Bowiem nieokreślone słowo “święta” i życzenia z ich okazji nie stanowią większego problemu dla muzułmanów, gdyż ich wrogiem są chrześcijanie ze swoją religią, których – według nauk Koranu – należy siłą nawracać, a jak nie podporządkują się, po prostu zabijać.

Słowa imama idealnie korelują z wielokrotnie wypowiadanymi wezwaniami żydowskich rabinów, którzy przestrzegają swoich wiernych przed podobnymi pozdrowieniami. Zabraniają szczerych pozdrowień, chyba, że… Chyba, że chodzi o własny interes, w tym zwykły powszedni biznes, kiedy to można złożyć życzenia czegokolwiek, w zamian za, i w oczekiwaniu na przyszłe korzyści.

Islam i judaizm nie różnią się wiele w swej nienawiści do podstaw chrześcijaństwa i jego wyznawców, bowiem są ze sobą spokrewnione. Islam – zrodzony z judaistycznych koncepcji – stanowi jedynie bardziej zradykalizowaną wersję religii śmierci. W jednej wolno fałszywie uśmiechać się i gdy trzeba – łasić do goja, zaś w drugiej należy radykalniej spoglądać na kafira.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84349 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]