Muzułmański imam: mówienie „Wesołych Świąt” gorsze niż zabójstwo

Cieszący się pewną popularnością w sieci imam wzywa muzułmanów, by nie życzyli nikomu „Wesołych Świąt”, ponieważ jest to dla nich bardzo ciężki grzech. Jak twierdzi, gorszy nawet od zabicia innego człowieka.

Zdaniem urodzonego w Libanie imama Abu Mussaba Wajdi Akkara, muzułmanin nie może ani mówić „Wesołych Świąt”, ani odpowiadać w ten sposób na czyjeś pozdrowienie. Nawet obcemu. „Źadnego ‘Wesołych Świąt’ od muzułmanina, niemuzułmanina (…). To koncepcja, że Bóg narodził się 25 grudnia. To szirk (bałwochwalstwo; najcięższy grzech, popełniany według islamu przez chrześcijan, którzy uznają Jezusa za Boga- red.) i kufr (niewierność, wyrzekanie się wiary – red.)”.

„Składacie im gratulacje z okazji najgorszego szirk i kufr. To jest gorsze od cudzołóstwo, picie alkoholi albo zabójstwo” – twierdzi młody imam.

Youtube.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (02 grudnia 2015) – {„Muzułmański imam: mówienie „Wesołych Świąt” gorsze niż zabójstwo [+VIDEO]”}

KOMENTARZ BIBUŁY: Muzułmańskiemu imamowi chodzi oczywiście o konkretne pozdrowienie wyrażane w języku angielskim określeniem „Merry Christmas„, a nie o dosyć ogólnikowo brzmiące, np. w języku polskim – „Wesołych Świąt”. Bowiem nieokreślone słowo „święta” i życzenia z ich okazji nie stanowią większego problemu dla muzułmanów, gdyż ich wrogiem są chrześcijanie ze swoją religią, których – według nauk Koranu – należy siłą nawracać, a jak nie podporządkują się, po prostu zabijać.

Słowa imama idealnie korelują z wielokrotnie wypowiadanymi wezwaniami żydowskich rabinów, którzy przestrzegają swoich wiernych przed podobnymi pozdrowieniami. Zabraniają szczerych pozdrowień, chyba, że… Chyba, że chodzi o własny interes, w tym zwykły powszedni biznes, kiedy to można złożyć życzenia czegokolwiek, w zamian za, i w oczekiwaniu na przyszłe korzyści.

Islam i judaizm nie różnią się wiele w swej nienawiści do podstaw chrześcijaństwa i jego wyznawców, bowiem są ze sobą spokrewnione. Islam – zrodzony z judaistycznych koncepcji – stanowi jedynie bardziej zradykalizowaną wersję religii śmierci. W jednej wolno fałszywie uśmiechać się i gdy trzeba – łasić do goja, zaś w drugiej należy radykalniej spoglądać na kafira.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content