Aktualizacja strony została wstrzymana

Berliński dziennik twierdzi że Polska i Węgry to większe zagrożenie niż ISIS

Christian Bommarius na łamach „Berliner Zeitung” uznaje nasze dwa środkowoeuropejskie państwa za zagrożenie dla Europy „większe niebezpieczeństwo niż ze strony Państwa Islamskiego”.

Bommariusa zbulwersowału ostatnie decyzje polskiego Sejmu w sprawie obsady Trybunału Konstytucyjnego, które porównuje do wcześniejszych reform rządu Viktora Orbana na Węgrzech. „Przed dwoma laty węgierski parlament de facto podporządkował sobie Trybunał Konstytucyjny. Także partia rządząca Polską postanowiła zawładnąć Trybunałem Konstytucyjnym” – pisze Bommarius uznając się przy tym za eksperta od Konstytucji RP, wyrokując, że „przyjmując niezgodną z konstytucją ustawę” Sejm uznał „wybór pięciu sędziów Trybunału przez poprzedni parlament za niekonstytucyjny”.

Odwołując się do wartości fundujących Unię Europejską, które określa jako demokrację, równość i godność człowieka, niemiecki dziennikarz stwierdza – „Na Węgrzech prawa człowieka – zarówno uchodźców jak i bezdomnych – są deptane, a państwo konstytucyjne zostało wystawione na pośmiewisko; Polska jest rządzona przez paranoicznych nacjonalistów, którzy państwo prawa uważają za spisek. Ze strony Węgier i Polski Europie grozi większe niebezpieczeństwo niż ze strony zastępów morderców Państwa Islamskiego” – jak cytuje dziennik „Rzeczposolita”. Dlatego właśnie Bommarius uznaje, że Polska i Węgry stanowią w Unii Europejskiej „większe niebezpieczeństwo niż terror Państwa Islamskiego”.

rp.pl/kresy.pl

Za: Kresy.pl (30 listopada 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/berlinski-dziennik-twierdzi-ze-polska-i-wegry-to-wieksze-zagrozenie-niz-isis