Aktualizacja strony została wstrzymana

Komisja Europejska zarejestrowała wniosek o zawieszenie Węgier w prawach członka UE

Zarejestrowany wniosek to „inicjatywa obywatelska”. W razie przeprowadzenia procedury eurokraci odebrali by Węgrom głos w Radzie Unii Europejskiej, naczelnym organie UE.

Komisja Europejska twierdzi, że na razie nie odnosi się do treści wniosku a jedynie do jego prawnej dopuszczlności. Wnioskodawcy twierdzą, że rząd Viktora Orbana podjął działania przeciw demokracji i zasadom państwa prawa. Czynią mu także z zarzut z obrony granic Węgier przed zalewem nielegalnych imigrantów co jest określane mianem „ksenofobii”. Wnioskodawcy z pedagogicznym zacięciem przestrzegają przed oddziaływaniem przykładu polityki węgierskiego rządu na kraje gdzie „kultura demokratyczna jest świeża i krucha”. Wcześniej analogiczny wniosek o wszczęcie procedury próbowali złożyć eurodeputowani frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy nie zdołali oni jednak zebrać wystarczającego poparcia w Parlamencie Europejskim.

Aby Komisja Europejska mogła uruchomić procedurę prowadzącą do zawieszenia Węgier w prawach członka UE, wniosek musi poprzeć w ciągu roku od złożenia 7 państw członkowskich Unii.

wpolityce.pl/kresy.pl

Za: Kresy.pl (30 listopada 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/komisja-europejska-zarejestrowala-wniosek-o-zawieszenie-wegier-w-prawach-czlonka-ue