Komisja Europejska zarejestrowała wniosek o zawieszenie Węgier w prawach członka UE

Aktualizacja: 2015-12-1 9:33 am

Zarejestrowany wniosek to “inicjatywa obywatelska”. W razie przeprowadzenia procedury eurokraci odebrali by Węgrom głos w Radzie Unii Europejskiej, naczelnym organie UE.

Komisja Europejska twierdzi, że na razie nie odnosi się do treści wniosku a jedynie do jego prawnej dopuszczlności. Wnioskodawcy twierdzą, że rząd Viktora Orbana podjął działania przeciw demokracji i zasadom państwa prawa. Czynią mu także z zarzut z obrony granic Węgier przed zalewem nielegalnych imigrantów co jest określane mianem “ksenofobii”. Wnioskodawcy z pedagogicznym zacięciem przestrzegają przed oddziaływaniem przykładu polityki węgierskiego rządu na kraje gdzie „kultura demokratyczna jest świeża i krucha”. Wcześniej analogiczny wniosek o wszczęcie procedury próbowali złożyć eurodeputowani frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy nie zdołali oni jednak zebrać wystarczającego poparcia w Parlamencie Europejskim.

Aby Komisja Europejska mogła uruchomić procedurę prowadzącą do zawieszenia Węgier w prawach członka UE, wniosek musi poprzeć w ciągu roku od złożenia 7 państw członkowskich Unii.

wpolityce.pl/kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84318 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]