Chińskie banki podpisały umowę pożyczkową z Tauronem wartą ponad 6 mld złotych

Aktualizacja: 2015-11-30 11:14 am

W piątek Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) oraz sześć innych chińskich banków podpisało umowę z grupą Tauron na kredyt konsorcjalny o wartości 10 mld juanów, czyli niemal 1,6 mld dolarów.

Jak informuje agencja Reuter, porozumienie w tej sprawie zawarto w Warszawie. Pozostałe sześć banków nie zostało wymienionych z nazwy. Jest to pierwszy przypadek, w którym polski Tauron wchodzi we współpracę z chińskimi bankami. Równowartość wartości pożyczki to około 6,3 mld złotych.

Kontrakt ma związek z wizytą liderów krajów Europy Środkowej i Wschodniej, w tym prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach. Jak powiedział chiński premier Li Keqiang, jego kraj wyraża chęć na zapewnienie elastycznych warunków finansowania krajom, o ile będą one wykorzystywać chiński sprzęt i produkty.

Reuters.com / Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84297 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]