Wrocław okrzyknięty stolicą rasizmu. Dowód? Plakat z podobizną rotmistrza Pileckiego…

Aktualizacja: 2015-11-30 10:37 am

W sieci pojawił się filmik ukazujący Wrocław jako miasto pełne faszystów i nazistów terroryzujących ulice. Jednym z dowodów na to jest m. in upamiętnienie przez kibiców… rotmistrza Pileckiego.

Wrocław okrzyknięty stolicą rasizmu. Dowód? Plakat z podobizną rotmistrza Pileckiego...

foto: youtube.com

„Centrum Postaw Antyrasistowskich ma zaszczyt przedstawić krótki film oficjalnie promujący Europejska Stolica Kultury 2016 pt. wspaniałe życie we Wrocławiu!” – czytamy w zapowiedzi materiału. Filmik odwołuje się do oficjalnych materiałów Europejskiej Stolicy Kultury. Na poparcie tezy o „brunatnym Wrocławiu” wykorzystano m. in. zdjęcia z protestów przeciwko działaczom komunistycznej bezpieki takich jak major-profesor Zygmunt Bauman, oraz akcji upamiętniających bohaterów walczących z komunizmem jak i nazizmem. W materiale pojawiają się hasła typu: „polscy faszyści terroryzują wrocławskie społeczeństwo obywatelskie”.

Dowodem na „faszystowskie oblicze” miasta stały się także obrazki z trybun piłkarskich, na których upamiętniono rotmistrza Witolda Pileckiego. Wrocław zdaniem twórców filmiku na wieloletnie tradycje ataków na mniejszości narodowe i imigrantów.

Do sprawy odniosło się m. in. biuro Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016: „W porozumieniu z naszym działem prawnym zarówno jako biuro Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016, jak i osoby prywatne podjęliśmy interwencję w celu natychmiastowego zablokowania i usunięcia tego skandalicznego materiału z serwisów Youtube, Facebook i Twitter”.

Poprosiliśmy wszystkie portale internetowe, na których został opublikowany film, o jego natychmiastowe usunięcie. Na filmie pojawia się bezprawnie logotyp Europejskiej Stolicy Kultury, który jest znakiem prawnie chronionym. Film ten przedstawia w bardzo negatywny i tendencyjny sposób Wrocław i jego mieszkańców – informuje Barbara Zielińska-Mordarska, dyrektor wydziału komunikacji społecznej urzędu miejskiego Wrocławia.

Film wciąż jednak jest dostępny w internecie.

Źródło: niezalezna.pl

luk

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84288 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]