Wrocław okrzyknięty stolicą rasizmu. Dowód? Plakat z podobizną rotmistrza Pileckiego…

W sieci pojawił się filmik ukazujący Wrocław jako miasto pełne faszystów i nazistów terroryzujących ulice. Jednym z dowodów na to jest m. in upamiętnienie przez kibiców… rotmistrza Pileckiego.

Wrocław okrzyknięty stolicą rasizmu. Dowód? Plakat z podobizną rotmistrza Pileckiego...

foto: youtube.com

„Centrum Postaw Antyrasistowskich ma zaszczyt przedstawić krótki film oficjalnie promujący Europejska Stolica Kultury 2016 pt. wspaniałe życie we Wrocławiu!” – czytamy w zapowiedzi materiału. Filmik odwołuje się do oficjalnych materiałów Europejskiej Stolicy Kultury. Na poparcie tezy o „brunatnym Wrocławiu” wykorzystano m. in. zdjęcia z protestów przeciwko działaczom komunistycznej bezpieki takich jak major-profesor Zygmunt Bauman, oraz akcji upamiętniających bohaterów walczących z komunizmem jak i nazizmem. W materiale pojawiają się hasła typu: „polscy faszyści terroryzują wrocławskie społeczeństwo obywatelskie”.

Dowodem na „faszystowskie oblicze” miasta stały się także obrazki z trybun piłkarskich, na których upamiętniono rotmistrza Witolda Pileckiego. Wrocław zdaniem twórców filmiku na wieloletnie tradycje ataków na mniejszości narodowe i imigrantów.

Do sprawy odniosło się m. in. biuro Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016: „W porozumieniu z naszym działem prawnym zarówno jako biuro Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016, jak i osoby prywatne podjęliśmy interwencję w celu natychmiastowego zablokowania i usunięcia tego skandalicznego materiału z serwisów Youtube, Facebook i Twitter”.

Poprosiliśmy wszystkie portale internetowe, na których został opublikowany film, o jego natychmiastowe usunięcie. Na filmie pojawia się bezprawnie logotyp Europejskiej Stolicy Kultury, który jest znakiem prawnie chronionym. Film ten przedstawia w bardzo negatywny i tendencyjny sposób Wrocław i jego mieszkańców – informuje Barbara Zielińska-Mordarska, dyrektor wydziału komunikacji społecznej urzędu miejskiego Wrocławia.

Film wciąż jednak jest dostępny w internecie.

Źródło: niezalezna.pl

luk

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-11-30) | http://www.pch24.pl/wroclaw-okrzykniety-stolica-rasizmu--dowod--plakat-z-podobizna-rotmistrza-pileckiego---,39706,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content