Były premier Słowacji: USA stworzyły Państwo Islamskie

Aktualizacja: 2015-11-25 9:32 am

Były premier Słowacji Ján ÄŒarnogurský zarzucił Stanom Zjednoczonym sponsorowanie terrorystów z Państwa Islamskiego.

Jak powiedział były premier Słowacji w wywiadzie dla czeskiego portalu “Parlamenstky listy”, Państwo Islamskie pozyskuje środki ze sprzedaży ropy syryjskiej oraz irackiej. Zaznacza on, że Stany Zjednoczone nie zrobiły nic, by przeciwstawić się temu procederowi lub by ukarać strony handlujące z islamistami.

Słowacki polityk podkreślił również, iż prezydent Syrii Baszar al-Asad jest w pełni legalną głową państwa. Zaznaczył także, że klucz do rozwiązania kryzysu imigracyjnego w Europie leży w Syrii.

Ján ÄŒarnogurský był premierem Słowacji wchodzącej w skład Czechosłowacji w latach 1991-92.

W 2008 został odznaczony przez Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84258 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]