Aktualizacja strony została wstrzymana

Powstaje religijna koalicja przeciwko antysemityzmowi

Podobno niechęć do Żydów osiągnęła najwyższe rozmiary od czasów II wojny światowej. Dyrektor chrześcijańskiej „Europejskiej Koalicji dla Izraela (ECI)”, Tomas Sandell, opowiedział się za szeroką koalicją różnych religii przeciwko antysemityzmowi.

Powstaje szeroka koalicja przeciw antysemityzmowi. Czy jest taka potrzeba?Powstaje szeroka koalicja przeciw antysemityzmowi. Czy jest taka potrzeba?

– Wrogowie Izraela i narodu żydowskiego zjednoczyli się jak nigdy przedtem – powiedział na spotkaniu w Brukseli 30 marca Tomas Sandell. – Teraz liczy się stworzenie partnerstwa, obrona wartości europejskich i wspieranie narodu żydowskiego – tłumaczył Sandell podczas dyskusji panelowej z katolickim arcybiskupem Lyonu, Philippem Kardynałem Barbarinim, naczelnym rabinem Polski, Michaelem Schudrichem oraz Imamem Hassenem Chalghoumimem. Na konferencji stwierdzono, że antysemicka przemoc osiągnęła najwyższe rozmiary od czasów II wojny światowej. Żydzi zostali między innymi obciążeni odpowiedzialnością za międzynarodowy kryzys gospodarczy. – Przywódcy religijni nie mogą milczeć w momencie, gdy na europejskich ulicach Żydzi znów są zagrożeni – mówił dyrektor ECI.

Sandell zażądał, by Unia Europejska i organizacje społeczne trzymały się z dala od światowej konferencji ONZ w sprawie rasizmu, która ma się odbyć 20 kwietnia w Genf (Szwajcaria). – Nie wolno im przez swoją obecność legitymizować działań władz, które demonizują Izrael i chcą usunąć go z mapy. W projekcie rezolucji, przygotowanym między innymi przez Libię, Kubę i Iran, tylko jedno państwo jest zaznaczone jako „rasistowskie”. Jest nim Izrael. To jest nie do zaakceptowania – zdecydowanie oponował wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Jacques Barrot. Brukselska konferencja przeciwko antysemityzmowi została zainicjowana przez Europejski Kongres Żydów. Odbyła się pod patronatem szefa Europarlamentu, Hansa-Gert Pötteringa (CDU).

Ksek/Idea

Za: Fronda.pl

Skip to content