Arcybiskup Głódź skrytykował agresywną politykę Stanów Zjednoczonych

Zamachy w Paryżu są dowodem ideologizacji islamu i słabości Europy – mówi abp Sławoj Leszek Głódź cytowany przez Katolicką Agencję Informacyjną. Metropolita skrytykował też amerykańską politykę polegająca na „eksportowaniu demokracji”.

„Jest to olbrzymie wyzwanie dla całej Europy, żadna przysłowiowa Malta niczego nie załatwi” – mówi arcybiskup o kryzysie imigracyjnym. Według metropolity, hasła humanitarne są ważne i potrzebne, ale rodzą one dziś niemoc Europy, która wydaje się osłabiona jak nigdy

Arcybiskup skrytykował również politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych:

„Do rozwiązania tej dramatycznej sytuacji musi się przyłączyć prezydent Obama i Ameryka. To przecież USA rozpoczęły tzw. wiosnę afrykańską i tego mamy dziś owoce– twierdzi metropolita. Abp Głódź przypomniał również o działaniach Jana Pawła II, które miały na celu zapobieżenie wojnie w Iraku. Papież – jak przypomniał arcybiskup – przestrzegał prezydenta Busha przed rozpoczynaniem inwazji na ten kraj:

„A kiedy ta spirala wojny rozkręciła się, to wszyscy są przegranymi. A największym przegranym teraz jest Europa” – mówi metropolita.

KAI / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (15 listopada 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/arcybiskup-glodz-skrytykowal-agresywna-polityke-stanow-zjednoczonych

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content