Arcybiskup Głódź skrytykował agresywną politykę Stanów Zjednoczonych

Aktualizacja: 2015-11-16 12:25 pm

Zamachy w Paryżu są dowodem ideologizacji islamu i słabości Europy – mówi abp Sławoj Leszek Głódź cytowany przez Katolicką Agencję Informacyjną. Metropolita skrytykował też amerykańską politykę polegająca na “eksportowaniu demokracji”.

“Jest to olbrzymie wyzwanie dla całej Europy, żadna przysłowiowa Malta niczego nie załatwi” – mówi arcybiskup o kryzysie imigracyjnym. Według metropolity, hasła humanitarne są ważne i potrzebne, ale rodzą one dziś niemoc Europy, która wydaje się osłabiona jak nigdy

Arcybiskup skrytykował również politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych:

“Do rozwiązania tej dramatycznej sytuacji musi się przyłączyć prezydent Obama i Ameryka. To przecież USA rozpoczęły tzw. wiosnę afrykańską i tego mamy dziś owoce– twierdzi metropolita. Abp Głódź przypomniał również o działaniach Jana Pawła II, które miały na celu zapobieżenie wojnie w Iraku. Papież – jak przypomniał arcybiskup – przestrzegał prezydenta Busha przed rozpoczynaniem inwazji na ten kraj:

“A kiedy ta spirala wojny rozkręciła się, to wszyscy są przegranymi. A największym przegranym teraz jest Europa” – mówi metropolita.

KAI / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84163 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]