Żydowska Liga przeciwko Macierewiczowi: cofnąć ministerialną nominację

Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) wzywa do cofnięcia nominacji Antoniemu Macierewiczowi. Działająca w USA organizacja skierowała do Beaty Szydło w tej sprawie list.

Tym co, szczególne wzburzyło ADL są rzekome słowa Antoniego Macierewicza dotyczące „Protokołów Mędrców Syjonu”. Polityk miał stwierdzić, że są one „autentycznym dokumentem”.

„Wierzymy, że nie pozwoliłaby Pani, by ktokolwiek o takich przekonaniach był członkiem Pani rządu?” – cytuje izraelski portal Arutz Sheva list działającej w Stanach Zjednoczonych żydowskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom do Beaty Szydło. Napisano w nim, że „chociaż ta wypowiedź pochodzi sprzed wielu lat, wskazuje ona na głęboki i zajadły antysemityzm”.

Do doniesień medialnych poświęconych słowom Macierewicza odniósł się w przesłanym mediom oświadczeniu jego rzecznik Bartłomiej Misiewicz:

W związku z opublikowanym w dniu dzisiejszym artykułem w Gazecie Wyborczej pt. „Macierewicz, spiski i Protokoły mędrców Syjonu – niepochlebna sylwetka nowego szefa MON w brytyjskim dzienniku” informuję, co następuje:

1. Minister Antoni Macierewicz został pomówiony o aprobowanie tzw. Protokołów mędrców Syjonu. To kłamstwo oparte zostało na manipulacji wypowiedzią w Radio Maryja sprzed 13 lat, z roku 2002. Większość historyków uważa tzw. „Protokoły” za prowokację  carskiej policji, minister wielokrotnie o tym mówił, także wtedy w 2002 r. na antenie Radia Maryja. Antoni Macierewicz był w czasach komunistycznych wielokrotnie prześladowany za obronę praw ludzkich i był więziony  w 1968 r. przez reżim komunistyczny przeprowadzający czystkę antysemicką. Przypisywanie ministrowi Macierewiczowi antysemityzmu pokazuje absurdy i zacietrzewienie walki politycznej prowadzonej przeciwko Prawu i Sprawiedliwości

2. Gazeta, która rozpoczęła tę lawinę kłamstw opartą na rzekomym antysemityzmie ministra Antoniego Macierewicza – „The Forward” jest silnie wspierającą partię socjalistyczną w USA (Socialist Party of America). 

Jednocześnie przypominam, że Gazeta Wyborcza przegrała już dwukrotnie proces o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat ministra Antoniego Macierewicza. [..].

Źródło: TVP Info/gazeta.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-11-13)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content