Żydzi oburzeni posunięciem Unii Europejskiej. Izrael chce usankcjonować zabór palestyńskiej ziemi

Aktualizacja: 2015-11-13 10:50 am

Głowa żydowskiego państwa położonego w Palestynie Reuwen Riwlin odwołał wczoraj wizytę w Brukseli planowaną na 2 grudnia. Jest to reakcja na dyrektywę Unii Europejskiej, która zakazuje znakowania towarów wyprodukowanych na terytoriach okupowanych jako izraelskich.

Riwlin został zaproszony na spotkania z przedstawicielami Unii Europejskiej w marcu. Teraz jednak odwołał planowaną na grudzień wizytę z powodu nowej unijnej dyrektywy. Ta jednoznacznie określa okupowane terytoria palestyńskie jako znajdujące się poza granicami Izraela.

Premier Benjamin Netanjahu nazwał decyzję UE “hipokryzją” i powiedział, że będzie miała ona konsekwencje dla stosunków Izrael-UE. Z kolei MSZ Izraela wezwało ambasadora UE Larsa Faaborga-Andersena, by wyrazić wobec niego niezadowolenie z powodu unijnej dyrektywy.

onet.pl / Kresy.pl

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84123 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]