Aktualizacja strony została wstrzymana

Polacy ze wschodniej Ukrainy przylecą do Polski. W sumie… 147 osób

Między 15 a 30 listopada 147 Polaków z Mariupola i Donbasu trafi do Polski. Nad Wisłą czeka na nich półroczny okres aklimatyzacyjny.

W styczniu 2015 roku do Polski trafiła już pierwsza grupa Polaków ewakuowanych z Donbasu. Kilkadziesiąt osób z tego regionu znajdzie się także wśród Polaków, którzy wylądują na lotnisku pod Malborkiem w drugiej połowie bieżącego miesiąca. Przygotowany dla nich program aklimatyzacyjny rozpocznie się 1 listopada.

Według MSZ, ewakuowani zostaną te osoby polskiego pochodzenia, których życie bądź zdrowie jest zagrożone wskutek trwających działań wojennych. Pod tym kątem urzędnicy mieli zweryfikować listę osób zainteresowanych przybyciem do Polski. Osoby ewakuowane otrzymywać będą pozwolenia na stałby pobyt.

Apel Polaków z Mariupola, proszących o schronienie w granicach Polski, odbił się w polskich mediach szerokim echem. Został sprowokowany debatą nad… obligatoryjnym przyjęciem islamskich imigrantów.

źródło: wpolityce.pl

mat

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-11-03) | http://www.pch24.pl/polacy-ze-wschodniej-ukrainy-przyleca-do-polski--w-sumie----147-osob,39145,i.html

Skip to content