Skandal! Komunistyczny dyktator Lenin patronował turniejowi szachowemu we Włoszech

Do niebywałego skandalu doszło na włoskiej wyspie Capri nad Zatoką Neapolitańską. Tamtejszy turniej szachowy odbył się pod auspicjami władz lokalnych. Nic w wydarzeniu nie byłoby niezwykłego, gdby nie nie fakt, że patronem zawodów był komunistyczny zbrodniarz i przywódca rewolucji bolszewickiej – Władimir Lenin.

 Skandal! Komunistyczny dyktator Lenin patronował turniejowi szachowemu we Włoszech

Autor: English: Youry A. Zhelyabuzhsky Русский: Ю.А.Желябужский [Public domain], Wikimedia Commons

Lewicowy przywódca odpowiedzialny bezpośrednio lub pośrednio za śmierć milionów osób staje się symbolem lewackiej pop-kultury i nieobeznanym z historią ludziom nie przeszkadza, by taka mroczna postać patronowała pozytywnym z założenia imprezom sportowym. Tak się właśnie stało na włoskiej wyspie Capri.

Twórca jednego z najbardziej krwawych i nieludzkich systemów totalitarnych sprowadzony tam został do neutralnej lub nawet pozytywnej postaci historycznej, a zawodami szachowymi postanowiono uczcić jego obecność na śródziemnomorskiej wysepce.

W turnieju udział wzięli między innymi szanowani w środowisku zawodnicy. Za organizacją zawodów stał lokalny klub z Capri, chcący upamiętnić obecność Uljanowa na wyspie i jego pojedynek szachowy z Aleksandrem Bogdanowem, któremu przyglądał się komunistyczny pisarz Maksym Gorki.

Źródło: tylkoszachy.blogspot.com

MWł

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-11-02) | http://www.pch24.pl/skandal--komunistyczny-dyktator-lenin-patronowal-turniejowi-szachowemu-we-wloszech,39139,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content