W. Brytania: Blair skrytykował Kościół w wywiadzie dla pisma homoseksualistów

Aktualizacja: 2009-04-11 9:32 pm

Nawrócony niedawno na katolicyzm były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair skrytykował Stolicę Apostolską i hierarchów katolickich za ich stosunek do homoseksualistów. W wywiadzie dla pisma pederastów „Attitude” z 8 kwietnia stwierdził on, że istnieje olbrzymia pokoleniowa przepaść w sprawie akceptacji postaw homoseksualnych i że zwykli katolicy są w tym przypadku bardziej liberalnie nastawieni niż ich zwierzchnicy.

Postawa wiary wymaga, by wiele spraw na nowo przemyśleć i nieustannie weryfikować swoje poglądy na takie zagadnienia jak m.in. homoseksualizm – uważa Blair. Jego zdaniem, zwykli katolicy nie zgadzają się z oficjalnym stanowiskiem Benedykta XVI na ten temat.

Były premier opowiedział się niedawno za tym, by pary homoseksualne mogły adoptować dzieci z kościelnych ośrodków adopcyjnych.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8405 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]