USA: na uniwersytetach coraz mniej wolności, 60 % studentów ma problemy z poprawnością polityczną

Aktualizacja: 2015-10-31 8:03 pm

Na amerykańskich uniwersytetach zanika wolność słowa. Zabija ją dyktatura poprawności politycznej. Niepokojące dane na ten temat podał ostatnio Uniwersytet w Yale, który przeprowadził badania wśród studentów.

Okazuje się, że ponad połowa z nich doznała upokorzenia z powodu niepodzielania poglądów profesora. Aż 60 procent badanych twierdzi, że aktualne regulaminy uczelni muszą w większej mierze chronić prawa studentów w tym zakresie. Większość z nich woli mieć spokój i z obawy przed problemami nie ujawnia swych poglądów. 63 proc. studentów przyznaje, że poprawność polityczna to realny problem. Dwie trzecie dodaje zarazem, że ich własny uniwersytet jest bardziej tolerancyjny względem poglądów liberalnych, niż konserwatywnych.

kb/ rv, tempi

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84034 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]