Homo-pary z dziećmi na imprezie u Obamy

Aktualizacja: 2009-04-11 9:26 pm

Tadycyjne toczenie jajek w Białym Domu nie będzie już dyskryminować par tej samej płci. Tym razem na imprezę w wielkanocny poniedziałek prezydent zaprosił też homoseksualne pary z dziećmi.

Ameryka chciała zmiany? Oto jedna z nich właśnie zawitała do Białego Domu. Na doroczną wielkanocną imprezę, tzw. Egg Roll, zazwyczaj zapraszane były małżeństwa z dziećmi. Barack Obama postanowił skończyć z tą „dyskryminacją”. Bilety wręczył również homoseksualistom oraz transseksualistom z dziećmi.

Według przedstawicieli Białego Domu gest ów ma świadczyć, że nowy prezydent szanuje ich tak samo jak tradycyjne rodziny. Wszyscy razem będą mogli teraz ścigać się, tocząc łyżeczką jajka w prezydenckim ogrodzie. Amerykańscy homoseksualiści nie mogą się wręcz doczekać.

Wprawdzie nie będzie to pierwszy raz, gdy pojawią się na tej imprezie, ale nigdy dotąd nie czuli się jeszcze tak mile widziani. W 2006 wymusili na prezydencie Bushu udział w zabawie. Przyszli i oświadczyli, że Biały Dom powinien zapraszać również ich. Więc potem już zapraszał, choć niechętnie.

– Za czasów Busha czuliśmy się trochę jak nieproszeni goście psujący imprezę. Dopiero w tym roku będziemy tam wszyscy równi – mówi agencji AP 44-letnia Leah McElrath Renna, wychowująca z partnerką 3-letnią córkę.

Podobnie jak inne homoseksualne pary po cichu liczy, że od ogrodów prezydenckich do aktów prawnych nie wiedzie aż tak długa droga. Czeka dnia, gdy nareszcie w całej Ameryce dozwolone będą homo-małżeństwa, a adoptowanie przez nie dzieci dozwolone. Czy toczenie jajek pomoże w toczeniu rozpraw sądowych i federalnej legalizacji homo-małżeństw?

Na razie małżeństwa osób tej samej płci są legalne w kilku stanach. Kilka dni temu dołączył do nich Vermont.

AJ/Independent.co.uk

Za: Fronda.pl

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8398 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]