Brytyjskie MSW: W policji brakuje Murzynów, gejów i niepełnosprawnych

Aktualizacja: 2015-10-26 2:08 pm

INFO: Brytyjska sekretarz spraw wewnętrznych skrytykowała “brak różnorodności etnicznej” w siłach policyjnych Anglii i Walii.

P. Teresa May powiedziała, że żadna z 43 sił policyjnych w Anglii i Walii nie odzwierciedla składu społeczności, której służą. Z kolei w 4 jednostkach nie ma w ogóle czarnoskórych oficerów.

 – Policja jest zbyt biała – podkreśliła polityk. – Bardziej zróżnicowane siły policyjne oznaczają, że można lepiej wykorzystywać talenty i umiejętności ludzi z różną przeszłością. Nie chodzi tu tylko o mniejszości Murzynów i innych, ale też oficerów niepełnosprawnych, oficerów z grup lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów oraz wszystkich wyznań. Jeśli te siły nie odzwierciedlają wyglądu społeczności, którym służą, to policja nie jest w pełni publiczna, a ludzie się z nią nie identyfikują – wymyśliła polityk.

Źródło: www.rt.com

Opracował: Jarosław Wójtowicz

Za: Korwin-Milkke.pl (26-10-2015) – [“W policji brakuje Murzynów, gejów i niepełnosprawnych”]

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83933 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]