Waszyngton potępił retorykę izraelskiego premiera

Aktualizacja: 2015-10-23 11:03 pm

Biały Dom odniósł się do niedawnych słów Binjamina Netanjahu na temat odpowiedzialności historycznego lidera ruchu panarabskiego za mordy na Żydach w czasie drugiej wojny światowej.

We wtorek, tuż przed wylotem do Berlina Netanjahu stwierdził, że Adolf Hitler nie miał planu wymorodwania wszystkich Żydów tak długo aż nie spotkał się działaczem politycznym i promotorem ruchu panarabskiego, Wielkim Muftim Jerozolimy Muhammadem Aminem al-Husajnim. Ze słowami już dzień później polemizował rzecznik niemieckiego rządu przypominając, że za ludbójstwo Żydów odpowiadają Niemcy.

Jescze ostrzej zareagował Biały Dom, który określił słowa Netanjahu jako “podżegającą retorykę”. Rzecznik Białego Domu Eric Schulz powiedział: “Myślę, że tutaj w Białym Domu nie ma żadnych wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za holocaust. Ciągle podkreślamy publicznie i prywatnie by unikać podżegającej retoryki […] Wierzymy, że podżegająca retoryka musi ustać”. 

middleeastmonitor.com/kresy.pl

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83892 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]