Aktualizacja strony została wstrzymana

Waszyngton potępił retorykę izraelskiego premiera

Biały Dom odniósł się do niedawnych słów Binjamina Netanjahu na temat odpowiedzialności historycznego lidera ruchu panarabskiego za mordy na Żydach w czasie drugiej wojny światowej.

We wtorek, tuż przed wylotem do Berlina Netanjahu stwierdził, że Adolf Hitler nie miał planu wymorodwania wszystkich Żydów tak długo aż nie spotkał się działaczem politycznym i promotorem ruchu panarabskiego, Wielkim Muftim Jerozolimy Muhammadem Aminem al-Husajnim. Ze słowami już dzień później polemizował rzecznik niemieckiego rządu przypominając, że za ludbójstwo Żydów odpowiadają Niemcy.

Jescze ostrzej zareagował Biały Dom, który określił słowa Netanjahu jako „podżegającą retorykę”. Rzecznik Białego Domu Eric Schulz powiedział: „Myślę, że tutaj w Białym Domu nie ma żadnych wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za holocaust. Ciągle podkreślamy publicznie i prywatnie by unikać podżegającej retoryki […] Wierzymy, że podżegająca retoryka musi ustać”. 

middleeastmonitor.com/kresy.pl

Za: Kresy.pl (23 października 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/waszyngton-potepil-retoryke-izraelskiego-premiera-

Skip to content