Uroczysta konsekracja pomnika na grobie Bandery w Monachium

Aktualizacja: 2015-10-17 8:18 pm

Dziś w Monachium miała miejsce uroczysta konsekracja odnowionego pomnika na grobie przywódcy OUN-B, Stepana Bandery.

„W Monachium odbyła się uroczysta konsekracja odnowionego pomnika na Grobia Bohatera Ukrainy Stepana Bandery” – poinformował Andrij Melnyk, ambasador Ukrainy w Niemczech. W uroczystości wziął udział greckokatolicki biskup Piotr Kryk, eparcha apostolski Niemiec i Skandynawii, a także przedstawiciele Konsulatu Generalnego Ukrainy oraz dzieci „bohaterów ATO”.

Pomniki honorujące antypolskiego przywódcę zbrodniczej OUN-B, której zbroje ramię (UPA) jest odpowiedzialne za ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, były regularnie dewastowane. Nowy pomnik ku czci Bandery postawiono na jego grobie w listopadzie ubiegłego roku, po tym, gdy w sierpniu został zdewastowany przez nieznanych sprawców. W lutym i w maju tego roku pomnik ponownie stal się celem ataków nieznanych sprawców.

Twitter.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (17 października 2015) -- [Org. tytuł: « Uroczysta konsekracja pomnika na grobie Bandery w Monachium [+FOTO]»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83828 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]