Rasizm może być skierowany przeciw białym? Tak! Dowodzi temu sytuacja na francuskich przedmieściach

Aktualizacja: 2015-10-15 12:29 pm

We Francji trwa ożywiona dyskusja nad problemem rasizmu wymierzonego w osoby o białym kolorze skóry. Impulsem do podjęcia tematu była publikacja książki pt. „Manifest prawicy bez kompleksów”. Praca Jeana-Francois Cope zwróciła uwagę na problem bagatelizowany przez aktywistów antyrasistowskich.

Organizacje antyrasistowskie zarzucają autorowi demaskatorskiej pracy kłamstwa. Ich zdaniem we Francji nie istnieje problem etnicznej nienawiści skierowanej przeciw białym. Jean-Francois Cope ma jednak inne zdanie.

Jego tezy potwierdzają Polacy żyjący na przedmieściach francuskich miast. Opowiedzieli o nich paryskiemu korespondentowi radia RMF FM, Markowi Gładyszowi. Nasi rodacy zwracają uwagę na działania organizacji antyrasistowskich, które są obojętne na wrogość skierowaną wobec białych.

Zadzwoniłem do jednej z nich, bo napadło mnie siedmiu wyrostków z afrykańskich rodzin – wyzywali mnie od „białych brudasów” i „brudnych Polaków”. W podobny sposób wyzywana była w szkole przez rówieśników moja córka. Odpowiedziano mi jednak, że skargi od ludzi o białym kolorze skóry nie są przyjmowane – powiedział stacji RMF FM Polak mieszkający w jednym z najgroźniejszych podparyskich gett.

Źyjący we Francji imigranci z krajów arabskich i afrykańskich mają obrażać Europejczyków takimi słowami jak: brudny Gall, biały brudas i chrześcijanin. W ich oczach określenie kogoś mianem wyznawcy Chrystusa to obelga.

Źródło: rmf24.pl

MWł

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83791 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]