Postkomuniści nie chcą w Lesznie ronda „Inki”. Wspiera ich PO

Aktualizacja: 2015-10-15 12:26 pm

Lokalni działacze PO i SLD nie zgadzają się na nazwania nowego ronda w Lesznie imieniem Danuty Siedzikówny „Inki”. Propozycję uczczenia zamordowanej przez komunistów łączniczki AK poparło blisko tysiąc osób.

Jak informuje portal Elka.pl, wniosek do Rady Miejskiej złożyli działacze środowisk Leszczyńskich Patriotów. Pod dokumentem podpisało się 912 osób – ponad dwa razy więcej niż wynosi minimum potrzebne do tego, żeby petycja trafiła do rozpatrzenia przez radnych.

Upamiętnieniu „Inki” sprzeciwili się radni SLD. Klub złożył wniosek o nadanie skrzyżowaniu nazwy Rondo Ogrody – od nazwy położonego w tym miejscu osiedla. Postkomunistyczne ugrupowanie wsparła radna PO Barbara Mroczkowska.

Ustaliliśmy już wcześniej, żeby rondom nadawać nazwy kojarzone regionalnie. Tak było w przypadku ronda Roszarnia – powiedziała.

Przewodniczący Rady Sławomir Szczot (PiS) przypomniał jednak, że wcześniej rondom nadawano nazwy związane z historią, na przykład Solidarności, Sybiraków albo Kombatantów. 

Źródło: TV Republika

luk

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83789 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]