Aktualizacja strony została wstrzymana

Stany Zjednoczone zakażą kotletów schabowych, szynki i boczku w federalnych więzieniach

Federalne Biuro Więziennictwa zakazało serwowania produktów wieprzowych w 122 więzieniach w całym kraju – donosi „The Washington Post”. Zakaz obowiązuje od 1 października i dotyczy mięsa wieprzowego oraz wszelkich jego przetworów. Rzecznik Biura Edmond Ross tłumaczy, że zakaz był podyktowany względami praktycznymi.

Badania przeprowadzone w ostatnich latach wykazały, że wieprzowina jest  najmniej spożywana ze wszystkich mięs. Więźniowie po prostu nie lubią smaku wieprzowiny – tłumaczył Ross. Dodał, że zwłaszcza w ostatnich dwóch latach przybyło więźniów wegetarian i wegan. Inni zaś domagają się zastąpienia boczku indykiem.

Krajowa Rada Producentów Wieprzowiny jest sceptyczna co do takich wyjaśnień. – Trudno mi uwierzyć w to, aby ankieterzy znaleźli większość jakiejkolwiek populacji mówiącej: „Nie, dziękuję. Nie chcę boczku” – drwi Dave Warner, rzecznik Rady.

Zakaz pochwalił szef islamskiej organizacji CAIR, Ibrahim Hooper. – To bardzo ułatwi rozlokowanie muzułmańskich więźniów. Mam tylko nadzieję, że zakaz nie jest oznaką rosnącej liczby muzułmanów w systemie penitencjarnym – powiedział muzułmanin.

Biuro więziennictwa poinformowało, że 206 tys. więźniów federalnych nadal będzie mogło kupować pakowane plastry boczku w więziennej kantynie.

Źródło: newsmax.com

AS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-10-13) | http://www.pch24.pl/stany-zjednoczone-zakaza-kotletow-schabowych--szynki-i-boczku-w-federalnych-wiezieniach,38727,i.html

Skip to content