Protestowali przeciw wyprzedaży polskiej ziemi – trafili do aresztu

Aktualizacja: 2015-10-8 8:30 am

Policja zatrzymała 11 rolników oraz byłego dyrektora oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Pyrzycach za to, że brali udział w protestach przeciw wyprzedawaniu gruntów państwowej agencji podejrzanym nabywcom.

Zatrzymanym postawiono “zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu utrudnianie i zakłócanie postępowań przetargowych” – powiedziała prokurator Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Jak dodaje: “Sprawa dotyczy przynajmniej kilkunastu postępowań przetargowych, w których chodzi o dzierżawę i sprzedaż ziemi o wartości co najmniej 6 mln zł. W tej sprawie wszyscy zostali przesłuchani. Dzisiaj prokurator kontynuuje czynności z udziałem podejrzanych i dzisiaj też podejmie decyzję co do ewentualnych środków zapobiegawczych”.

Jak informuje Solidarność Rolników Indywidualnych zatrzymani organizowali protesty pod gmachem oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Pyrzycach przeciw wyprzedaży w przetargach lokalnych gruntów w ręce obockrajowców. W trakcie protestów uciekali się między innymi do blokowania dróg traktorami. “Jest to wielka tragedia dla rolników i ich rodzin, bo potraktowano ich jak jakąś grupę przestępczą, a oni z przestępczością nie mają nic wspólnego. Oni właśnie bronią polskiej ziemi, a Polska władza tak im się odpłaca” – mówił przewodniczący Związku w województwie zachodniopomorskim. Organizacja rozważa organizację demonstracji solidarnościowych z zatrzymanymi.

radiomaryja.pl/kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83680 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]