Zadeklarowany homoseksualista czytał na papieskiej Mszy. Homolobby świętuje

Aktualizacja: 2015-09-29 9:30 am

W trakcie papieskiej Mszy w Madison Square Garden Maurice „Mo” Rocca – aktor, dziennikarz i satyryk, a przy tym zadeklarowany homoseksualista – odczytał pierwsze czytanie. Środowiska LGBT pieją z euforii podkreślając, że to dobitny sygnał świadczący o tym, że papież chce głębokich zmian w Kościele.

Maurice Rocca po raz pierwszy publicznie powiedział o swoim homoseksualizmie w wywiadzie z 2014 roku. Znany jest też z publicznego wspierania wprowadzenia „małżeństw” osób tej samej płci, co przyniosło mu znaczną popularność wśród sympatyków i aktywistów ruchu LGBT. Udział Mo Rocci w liturgii sprawowanej przez papieża wywołał w Stanach Zjednoczonych skandal.

„Zanim ktoś przejdzie do irracjonalnych wniosków, musi pamiętać, że to bardziej niż nieprawdopodobne, by papież Franciszek w ogóle znał nazwisko Mo Rocci, nie mówiąc już o tym, żeby był znanym homoseksualistą. W końcu papież sam przyznał w wywiadzie, że zrezygnował z oglądania telewizji w roku 1990 i zmaga się z językiem angielskim” – czytamy na łamach ChurchMilitant.com. Wiedzą tą dysponowali najpewniej kardynał Timothy Dolan i znaczna grupa innych hierarchów uczestniczących w Mszy. Odpowiedzialny za taki dobór – przynajmniej oficjalnie – jest ks. Matthew Ernest, oddelegowany do spraw liturgii przez archidiecezję.

Maurice Rocca nie został wybrany do udziału w papieskiej Mszy dlatego, że jest pochodzenia kolumbijsko-włoskiego. Został wybrany ze względu na jego zaangażowanie w promocję „małżeństw” osób tej samej płci. A nie mogłoby do tego dojść bez aprobaty ze strony arcybiskupa Nowego Jorku kard. Timothy’ego Dolana.

źródło: churchmilitant.com

mat

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-09-29)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83549 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]