Nowe brytyjskie prawo może zakazać… kadzidła w kościele

W Wielkiej Brytanii nowe prawo antynarkotykowe może doprowadzić do zakazu używania kadzidła w kościołach. Jak poinformowała brytyjska prasa, projekt ustawy przewiduje zakaz handlu wszelkimi „substancjami psychoaktywnymi”, wpływającymi na świadomość.

Eksperymenty przeprowadzone na myszach wykazały, że wdychanie dymu kadzidlanego prowadzi u tych zwierząt do wzbudzenia uczucia strachu oraz symptomów depresyjnych. W projekcie ustawy zaznacza się, że zakaz nie obejmuje szeregu substancji, takich jak kofeina czy alkohol. Nie ma jednak mowy o substancjach używanych do wytwarzania kadzideł.

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych zapewniło, że rozciągnięcie zakazu na te substancje wydaje się być „nieprawdopodobne”. Prawo jest bowiem wymierzone w „świadomą konsumpcję” różnych substancji w intencji doprowadzenia do „zmian psychoaktywnych”.

Pomimo tego brytyjscy chrześcijanie domagają się od rządu, by w ustawie wykluczono możliwość rozciągnięcia zakazu na kadzidło, traktując je podobnie jak alkohol czy kofeinę. Choć intencje twórców ustawy nie wydają się budzić wątpliwości, to po przyjęciu prawo to może być w przyszłości wykorzystane przeciwko chrześcijanom.

źródło: kath.net

pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-09-23) | http://www.pch24.pl/nowe-brytyjskie-prawo-moze-zakazac-kadzidla-w-kosciele,38356,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content