Wlk. Brytania: wielka akcja aresztowań podejrzanych o terroryzm

Aktualizacja: 2009-04-9 11:56 am

Brytyjska policja przeprowadziła wielką akcję aresztowań podejrzanych o terroryzm. Zatrzymano 12 podejrzanych w Liverpoolu, Manchesterze i północno-zachodniej Anglii.

Policja zmobilizowała tak znaczne siły, że studenci na kampusie uniwersyteckim w Liverpoolu byli świadkami aresztowania idących chodnikiem dwóch mężczyzn przez 14 uzbrojonych policjantów.

Do późnego wieczora trwały rewizje w kilku mieszkaniach i kawiarni internetowej w Manchesterze.

Akcja nastąpiła o niecodziennej porze – nie jak zwykle nad ranem, ale między 18.00 a 19.00. Powodem była zapewne obawa przed przeciekiem informacji o obławie. Jeden z fotografow prasowych dyżurujących stale przed Downing Street zrobił zdjęcie komendantowi sił antyterrorystycznych Scotland Yardu w chwili, gdy wchodził na spotkanie z premierem, aby poinformować go o swoich planach. Komisarz Bob Quick trzymał w ręce dokument z dokładną listą nazwisk podejrzanych i szczegółami akcji, co wyłapał aparat z doskonałym teleobiektywem i wysoką rozdzielczością. Zaraz potem sprzedane agencjom zdjęcie z doskonale czytelnym tekstem dokumentu stało się powszechnie dostępne na ich stronach internetowych, co groziło fiaskiem operacji.

Za: psz.pl


Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8345 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]