- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Wielki Wschód Francji dyskutuje o… eutanazji dzieci. Chodzi o autonomię niepełnoletnich

Francuscy masoni chwalą rządowy projekt ustawy w praktyce legalizującej eutanazję i chcą, by mogły być jej poddawane także dzieci. Temu problemowi poświęcą konferencję z udziałem posła i senatora.

Krajowa Komisja Zdrowia Publicznego i Bioetyki Wielkiego Wschodu Francji wydała komunikat informując, że masoni organizują debatę dotyczącą eutanazji dzieci. Odbędzie się ona w masońskiej „świątyni” w Paryżu. Wolnomularze doceniają „wielką pracę dla zmodyfikowania obecnego prawodawstwa dotyczącego końca życia”.

Masoni martwią się jednak, że w dotychczasowej dyskusji „kwestie końca życia dzieci były rzadko poruszane”. Twierdzą, że „potrzebna jest w tej dziedzinie dodatkowa refleksja”.

Wielki Wschód chce omówić tę kwestię „pod katem medycznym, prawnym, etycznym i filozoficznym”, oczywiście „na pierwszym miejscy stawiając autonomię niepełnoletniego”.

W konferencji udział weźmie belgijski socjalista senator Philippe Mahoux oraz Jean-Louis Touraine – mason, profesor medycyny i deputowany do francuskiego parlamentu.

FLC