Nie wszystkie szczątki ofiar katastrofy smoleńskiej… zostały pochowane

Aktualizacja: 2015-09-15 9:24 am

Prokuratura wojskowa poinformowała rodziny ofiar katastrofy w Smoleńsku o… odnalezieniu szczątków ich bliskich. Niektóre z nich zostały przywiezione do Polski przez cywilów.

Według Naczelnej Prokuratury Wojskowej, ostatnie szczątki zostały odnalezione na miejscu katastrofy w… roku 2010. A przekazane zostały z kolei w roku 2014. Prokuratura nie chce informować o szczegółach, serwis niezalezna.pl dowiedział się jednak nieoficjalnie, że chodzi m.in. o szczątki jednego z funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Prokuratura Wojskowa tłumaczy się, że ostateczna opinia genetyczna w tej sprawie – przygotowana przez krakowski Instytut Ekspertyz Sądowych – wpłynęła dopiero w maju. Dopiero teraz zawiadomiono rodziny ofiar.

Według pojawiających się informacji, sprawa może dotyczyć szczątków ok. dwudziestu osób.

źródło: niezalezna.pl

mat

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-09-15)

KOMENTARZ BIBUŁY: Zbyt szybko zapomina się o podstawowych faktach, i że na ich podstawie chodzi o tzw. katastrofę lotniczą.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83365 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]