Polityczna poprawność w amerykańskiej armii zatacza coraz szersze kręgi. Kobiety w „rangersach”

Aktualizacja: 2015-08-21 11:53 am

Dwie pierwsze kobiety wkrótce przejdą wyjątkowo trudny trening w Rangers School i zostaną przyjęte do elitarnych jednostek „rangersów”. Ostateczne nastąpi to w piątek. Zostaną absolwentkami wraz z 96 innymi uczniami. To pierwszy przypadek gdy jednostka otworzyła szkolenie dla kobiet i dowód kolejnego kroku w stronę politycznej poprawności w USArmy.

Decyzja o przyjęciu kobiet w szeregi elitarnej jednostki Rangers ma na razie charakter próbny. Wiele wskazuje jednak na to, że udział kobiet w tych siłach stanie się zwyczajem. Jak powiedział sekretarz amerykańskiej armii, tegoroczny kurs pokazał, że pełen potencjał może osiągnąć każdy żołnierz “bez względu na płeć (gender)”.

Nie oznacza to jednak, że w ramach „rangersów” usunięto już wszelkie ograniczenia dotyczące płci. Absolwentki nie będą mogły dołączyć do elitarnego 75 Ranger Regiment. Dlatego też nie wiadomo dokładnie, jakie będą ich zadania. Decyzja ta zapadnie na niższym szczeblu – nie jest ona w bezpośredniej gestii Pentagonu.

Obecny kurs w Ranger School zaczęło 381 mężczyzn i 19 kobiet. Ukończy go 94 mężczyzn i 2 kobiety. Podczas zajęć kandydaci na członków elitarnej formacji lekkiej piechoty uczyli się prowadzić działania w górach, bagnach i lasach, przy minimalnej ilości jedzenia i snu. W ramach zajęć mieli także treningi sprawnościowe, nawigacyjne, skoki spadochronowe, ćwiczenia na helikopterach itp.

Ukończenie przez kobiety szkolenia dla „rangersów” wpisuje się w inwazję politycznej poprawności i genderyzmu na amerykańską armię. Do ostatniej dekady XX wieku homoseksualiści nie mieli prawa służyć w wojsku. W wyniku zatwierdzonej przez Senat propozycji Billa Clintona wprowadzono zasadę „don’t ask don’t tell” (nie pytać i nie mówić o homoseksualizmie) obowiązującą od 1993 do 2011 roku. Następnie, za sprawą działań Baracka Obamy zniesiono i tą kompromisową zasadę. W efekcie nawet homoseksualiści przyznający się do swojej orientacji mają prawo do służby w amerykańskiej armii.

Źródło: edition.cnn.com

mjend

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83058 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]