Ziemkiewicz: Duda okazał się bardzo zręcznym politykiem

” Wybrnął z pułapki Platformy Obywatelskiej i sam założył na nich pułapkę”.

Komorowski zostawił go z bezsensownym referendum, ale okazało się, że prezydent, którego lekceważono, jest zręcznym politykiem – wybrnął z pułapki Platformy Obywatelskiej i sam założył na nich pułapkę. Mają pretensję, że wrzucili go w błoto, a on pociągnął ich za sobą – mówi Rafał Ziemkiewicz o sytuacji wokół referendów, które mają się odbyć w najbliższych miesiącach.

– Mamy w mediach festiwal obłudy. Wszystko komentowane jest w duchu – to gra partyjna, decyzja w interesie PiS. Ta decyzja rzeczywiście jest chwyceniem PO za gardło, sprzyja PiS-owi, ale jak można mieć pretensje do prezydenta, że prowadzi grę polityczną, w sytuacji, gdy został w tę grę wplątany? – mówił Rafał Ziemkiewicz w jednej ze stacji telewizyjnych.

Pod wrześniowym referendum  gremialnie podpisała się PO, za tym zagłosował Senat, za tym była „Gazeta Wyborcza”. Wtedy to nie było działanie polityczne. Dopiero teraz demaskują, że prezydent Duda poparł PiS – powiedział Ziemkiewicz zwracając uwagę na hipokryzję niektórych mediów. 

Youtube.com/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (21 sierpnia 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ziemkiewicz-duda-okazal-sie-bardzo-zrecznym-politykiem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content