Mecz Szkocja-Polska: polskie barwy narodowe niemile widziane

Aktualizacja: 2015-08-14 9:35 am

Emirgacyjny “Polish Express” donosi, że że polscy kibice, którzy wykupili bilety poprzez stronę internetową Scottish Football Association, nie zostaną wpuszczeni na stadion, jeśli przyjdą kibicować w barwach narodowych!

“Polish Express” cytuje maila od naszego rodaka, który zwrócił uwagę na ten skandal.

Okazało sie, że polscy kibice, którzy wykupili bilety poprzez ich stronę nie zostaną wpuszczeni na stadion, jeśli przyjdą w barwach narodowych. Przy zakupie biletów nie było takiej informacji. Na mecze w Anglii albo Irlandii bylo można śmiało wnosić polskie barwy i jak wiadomo, nie było tam żadnych burd czy bijatyk. Uważam, ze to dyskryminacja. W Szkocji mieszka wielu Polaków, którzy wybierają się na mecz Polska-Szkocja. Myślę, że to zagranie ze strony Scottish FA spowodowane jest obawą, że na meczu pojawi się więcej kibiców polskich niż szkockich – dodaje zaniepokojony kibic narodowej reprezentacji Polski” – napisał pan Dawid do ”Polish Express”.

Gazeta postanowiła sprawdzić te doniesienia i okazały się one prawdziwe. Scottish Football Association w Glasgow rzeczywiście stwierdza, że  wnoszenie barw narodowych nie jest zalecane, ale tylko w sektorze szkockim, w którym znajdować się będą wspólnie Szkoci i Polacy. Chodzi o względy bezpieczeństwa. W sektorze, w którym znajdować się będą sami Polacy, takich zaleceń co do strojów nie ma.

polishexpress.co.uk/KRESY.PL

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82916 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]