Walijski minister edukacji za zakazem propagowania wartości chrześcijańskich

Aktualizacja: 2015-08-10 12:00 pm

Zdaniem ministra edukacji Walii ze szkół należy usunąć edukację religijną i zakazać promocji chrześcijańskich wartości. Zdaniem ekspertów jednak takie zmiany mogą zagrozić brytyjskiej kulturze.

Zdaniem Huwa Lewisa taki zakaz może pomóc szkołom w tworzeniu społecznej jedności. Pomoże także przygotować je do „wyzwań stawianych przez ekstremizmy”. W trakcie przemówienia w parlamencie walijskim minister oświadczył, że trzeba zmienić program nauczania. Reforma miałaby pozwolić uczniom rozważać kwestie filozoficzne i etyczne w oderwaniu od konkretnego systemu religijnego. Zdaniem Lewisa poprzez to dzieci będą się uczyć co to oznacza być obywatelem w wolnym kraju.

W raporcie oceniającym pozycję religii w brytyjskich szkołach można przeczytać, że wszelakie przejawy religijnych praktyk winny zostać wyrugowane ze szkół. Wiara powinna zostać zatem ograniczona do zacisza domowego.

Źródło: bham.pl

KRaj

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82831 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]