Zakaz kupowania usług seksualnych łamie prawa człowieka? Sprawie przyjrzy się Amnesty International

Aktualizacja: 2015-08-7 9:46 am

Chociaż na całym świecie łamane są prawa człowieka to znana organizacja mająca dbać o ich przestrzeganie zajmie się głupotami. W piątek w Dublinie zbiorą się przedstawiciele Amnesty International z 80 krajów. Mogą opracować wytyczne dotyczące legalizacji prostytucji. Dla wielu lewaków możliwość kupowania seksu jest prawem człowieka.

Aktywiści Amnesty International uważają prostytutki za wyjątkowo prześladowaną grupę zawodową. Mając świadomość nieludzkiego traktowania kobiet zmuszanych przez mafie do uprawiania nierządu organizacja broniąca praw człowieka chce im pomóc. Niewykluczone, że metodą na to będzie legalizacja kupowania i sprzedawania usług łóżkowych.

Jeden z projektów nad którym pochylą się obrońcy praw człowieka zawiera wyjątkowo kontrowersyjne zapisy. Chodzi w nim o określenie możliwości korzystania z usług prostytutek jako prawa człowieka. Każde ograniczanie dostępności „świadczenia” ma być jego łamaniem. Wynikać ma to wprost z faktu, że miłość fizyczna jest istotną składową życia człowieka.

Niestety taki kierunek myślenia całkowicie pozbawia relacje damsko-męskie nie tylko charakteru sakramentalnego, ale także znacząco ogranicza miejsce na prawdziwą miłość. Prawo do zaspokojenia takich potrzeb miałoby charakter porównywalny z dostępnością do wody.

Amnesty International może podjąć decyzję w sprawie lobbowania za legalizacją świadczenia i korzystania z prostytucji już w przyszły wtorek. W piątek w Dublinie rozpoczyna się spotkanie przedstawicieli 80 krajowych sekcji organizacji znanej głównie z pisania listów w obronie osób represjonowanych w krajach totalitarnych.

Źródło: www4.rp.pl

MWł

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82801 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]