Panika w TVN. Nawet w psalmie był PiS?

Aktualizacja: 2015-08-6 1:05 pm

Uwadze redaktorów TVN24 nie uszły słowa psalmu śpiewanego w czasie dzisiejszej Mszy św. Prawdziwą panikę w mediach głównego nurtu wywołały słowa: “Prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu”.

Sprawa stała się na tyle poważna, że głos zabrał nawet ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej, tłumacząc, że “zarzuty o upolitycznienie są bezpodstawne”. Psalm o tej właśnie treści śpiewa się w kościołach w dniu święta Przemienienia Pańskiego, dlatego właśnie został on odśpiewany na Mszy św. w dniu zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. 

Rzecznik archidiecezji zwrócił uwagę, że Psalm jest wykorzystywany w dniu święta Przemienienia Pańskiego, obchodzonym przez Kościół katolicki właśnie 6 sierpnia.

Psalm responsoryjny dzisiejszej Mszy św. Ps 97 (96)

Pan wywyższony króluje nad ziemią.

Pan króluje, wesel się, ziemio, 
radujcie się, liczne wyspy! 
Obłok i ciemność wokół Niego,  
prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu.

Pan wywyższony króluje nad ziemią.

Góry jak wosk topnieją przed obliczem Pana, 
przed obliczem władcy całej ziemi. 
Jego sprawiedliwość rozgłaszają niebiosa, 
a wszystkie ludy widzą Jego chwałę.

Pan wywyższony króluje nad ziemią.

Ponad całą ziemię 
Tyś bowiem wywyższony 
i nieskończenie wyższy  
ponad wszystkich bogów.

Pan wywyższony króluje nad ziemią.

Autor: JW
Źródło: niezalezna.pl, tvn24.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82783 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]