Prezydent Duda otwarcie mówi, gdzie ma nauczanie Kościoła…

…i bynajmniej nie jest to serce

http://gosc.pl/doc/2623423.Duda-In-vitro-jest-potrzebne-ale

Napisał Dextimus dnia 5.8.15

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (5 sierpnia 2015)

 


 

Prezydent-elekt Andrzej Duda: w sprawie in vitro potrzebny jest kompromis

Zdaniem Andrzeja Dudy „procedury ws. in vitro są potrzebne; powinny być tak przygotowane, aby zagwarantowana była godność i życie ludzkie zgodnie z naszą konstytucją”.

Prezydent-elekt liczy na wypracowanie kompromisu ws. in vitro. – Wtedy będę mógł się pod taką ustawą podpisać – podkreślił Duda.

W cytowanej przez portal Gosc.pl rozmowie z prezydentem elektem, Andrzej Duda stwierdził: „jako prezydent Rzeczypospolitej uważam, że potrzeby małżeństw, które dzisiaj są w trudnej sytuacji, bo nie mogą mieć dzieci czy mają trudności z tym, aby mieć dziecko, powinny zostać zrealizowane”.

Zdaniem Andrzeja Dudy „procedury in vitro powinny być tak przygotowane i tak przeprowadzane, aby – po pierwsze – w sensie prawnym była zagwarantowana godność ludzka i życie ludzkie, zgodnie z naszą konstytucją, a z drugiej strony, by było w odpowiedni sposób nadzorowane to, czy prawo jest realizowane”.

„Od samego początku w tej sprawie był potrzebny kompromis, zrobiono to na siłę, uważałem, że można było taki kompromis w ramach parlamentu wypracować. Liczę na to, że taki kompromis będzie w przyszłości” – mówi Andrzej Duda.

Słowa abp. Andrzeja Dzięgi w sprawie przystępowania do Komunii Świętej polityków popierających obecny kształt ustawy o in vitro znajdziesz tutaj.

Źródło: gość.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-08-05)

 


 

Skip to content