Prezydent Duda otwarcie mówi, gdzie ma nauczanie Kościoła…

Aktualizacja: 2015-08-5 10:40 am

…i bynajmniej nie jest to serce

http://gosc.pl/doc/2623423.Duda-In-vitro-jest-potrzebne-ale

Napisał Dextimus dnia 5.8.15

Za: Breviarium – dawniej: Kronika Novus Ordo (5 sierpnia 2015)

 


 

Prezydent-elekt Andrzej Duda: w sprawie in vitro potrzebny jest kompromis

Zdaniem Andrzeja Dudy „procedury ws. in vitro są potrzebne; powinny być tak przygotowane, aby zagwarantowana była godność i życie ludzkie zgodnie z naszą konstytucją”.

Prezydent-elekt liczy na wypracowanie kompromisu ws. in vitro. – Wtedy będę mógł się pod taką ustawą podpisać – podkreślił Duda.

W cytowanej przez portal Gosc.pl rozmowie z prezydentem elektem, Andrzej Duda stwierdził: “jako prezydent Rzeczypospolitej uważam, że potrzeby małżeństw, które dzisiaj są w trudnej sytuacji, bo nie mogą mieć dzieci czy mają trudności z tym, aby mieć dziecko, powinny zostać zrealizowane”.

Zdaniem Andrzeja Dudy „procedury in vitro powinny być tak przygotowane i tak przeprowadzane, aby – po pierwsze – w sensie prawnym była zagwarantowana godność ludzka i życie ludzkie, zgodnie z naszą konstytucją, a z drugiej strony, by było w odpowiedni sposób nadzorowane to, czy prawo jest realizowane”.

“Od samego początku w tej sprawie był potrzebny kompromis, zrobiono to na siłę, uważałem, że można było taki kompromis w ramach parlamentu wypracować. Liczę na to, że taki kompromis będzie w przyszłości” – mówi Andrzej Duda.

Słowa abp. Andrzeja Dzięgi w sprawie przystępowania do Komunii Świętej polityków popierających obecny kształt ustawy o in vitro znajdziesz tutaj.

Źródło: gość.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-08-05)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82740 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]