Dzwony francuskich kościołów zabrzmią na znak solidarności z chrześcijanami Bliskiego Wschodu

Aktualizacja: 2015-08-5 9:48 am

Dzwony francuskich kościołów zabrzmią na znak solidarności z chrześcijanami Bliskiego Wschodu. 15 sierpnia w południe wezwą one do modlitwy w intencji wyznawców Chrystusa, prześladowanych z powodu swej wiary.

Z inicjatywą tą wystąpił ordynariusz Fréjus-Toulon biskup Dominique Rey. Podjęli ją także biskupi w diecezjach: Gap, Bajonna, Awinion i Ajaccio. – Uchodźcy w Iraku otrzymują pomoc humanitarną, ale widzą jak zmniejszają się ich szanse na powrót do swych domów, z których przed rokiem zostali przemocą wyrzuceni przez Państwo Islamskie. Zniechęceni, dążą już tylko do ucieczki pod bardziej spokojne niebo, mając nadzieję na lepszą przyszłość dla swoich dzieci – tłumaczy bp Marc Aillet z Bajonny. Podobny los spotyka chrześcijan w Syrii.

Arcybiskup Awinionu, Jean-Pierre Cattenoz jest przekonany, że modlitwa i gesty solidarności z prześladowanymi i masakrowanymi chrześcijanami Wschodu mogą mieć rzeczywisty wpływ na ich sytuację. Wyjaśnia, że inicjatywa odbędzie się w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, dla której wschodni chrześcijanie żywią wielką cześć, bo „kiedy wszystko idzie źle, kiedy już nie mamy niczego, zwracamy się do Matki Bożej”. Dlatego proponuje modlitwę do „Maryi, która obala mury”.

Tak więc 15 sierpnia zabrzmią dzwony kościołów, a katolicy i „wszyscy ludzie dobrej woli” zgromadzą się przed świątyniami, by przez kilka minut modlić się w ciszy, a następnie wspólnie prosić Maryję o pokój na Bliskim Wschodzie.

KAI

mat

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82737 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]