Kolejny absurd politycznej poprawności. UEFA ukarała Śląsk Wrocław za… herb polskiego miasta

Śląsk Wrocław został ukarany przez UEFA grzywną wysokości 15 tysięcy euro. Delegat federacji dopatrzył się na meczu wrocławian ze słoweńskim Celje symboliki nazistowskiej. Nie chodzi jednak o swastykę czy temu podobne oznaczenia zbrodniczego reżimu a o herb miasta Brzeg, przedstawiający trzy kotwice na czerwonym tle.

Mecz eliminacji Ligi Europy między Śląskiem Wrocław a słoweńskim klubem z miasta Celje odbył się ponad miesiąc temu we Wrocławiu. Piłkarze z Dolnego Śląska zwyciężyli w pojedynku 3 do 1. Chociaż sportowe emocje dawno opadły sprawa spotkania wróciła w dość nieoczekiwanym kontekście.

Jak ustalił „Przegląd Sportowy” do władz wrocławskiego klubu wpłynęły dokumenty od UEFA. Federacja informuje w nim, że podczas spotkania z Celje kibice Śląska wywiesili na stadionie niedozwolony transparent z symboliką nazistowską.

UEFA nie precyzuje o jaki bander chodzi, jednak pracownicy klubu pamiętają, że obecny na meczu delegat szczególnie przyglądał się jednemu transparentowi i robił mu zdjęcia. Chodzi o flagę fanów Śląska Wrocław z Brzegu położonego na Opolszczyźnie, na której oprócz logo drużyny piłkarskiej znalazł się herb miasta.

Klub poprosił federację o doprecyzowanie za co dokładnie został ukarany. W chwili obecnej władze Śląska nie wiedzą nawet jaką naganną symbolikę używaną przez fanów miałyby zwalczać. Wiele wskazuje jednak na to, że wedle europejskich biurokratów sportowych herb Brzegu nie spełnia norm tolerancji i postępu.

Aby uniknąć w przyszłości problemów władze Brzegu powinny rozważyć zmianę herbu na wizerunek Che Guevary. Wtedy UEFA nie będzie robiła problemów.

Źródło: przegladsportowy.pl

MWł

Herb Brzegu na błękitnym tle fot. Brzeg.pl

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-08-05)

 


 

UEFA nie ukarała Omonii za skandaliczną oprawę

UEFA jest surowa, ale tylko dla polskich klubów.

Podczas wyjazdu na Cypr piłkarze Jagiellonii zostali obrzuceni kamieniami przed treningiem. Potem kibice Omonii zorganizowali kuriozalną oprawę meczową, na której były sierp i młot „goniące” swastykę. Do tego dołączone było hasło skierowane do Polaków: „Nasi dziadkowie gonili was aż do Berlina”

Przeczytaj także: Cypryjscy kibice „witają” piłkarzy Jagiellonii [VIDEO]

Przeczytaj także: Ignorancja historyczna cypryjskich kibiców [+VIDEO/+FOTO]

Okazuje się, że cypryjski klub może unikać konsekwencji, ponieważ delegat UEFA nie opisał wydarzeń jakie miały miejsce w związku z meczem.

Sprawę musiała wziąć w swoje ręce Jagiellonia, która sama zebrała odpowiednie dowody.

„Komisja Dyscyplinarna UEFA dopiero otrzyma naszą skargę razem z materiałami dowodowymi. Byliśmy zaskoczeni, że UEFA nie wszczęła żadnego postępowania. Ze swojej strony robimy wszystko, aby Omonia została ukarana” – komentuje klub. 

Sprawa bulwersuje polskich kibiców, ponieważ UEFA jest bezlitosna dla polskich kibiców i kara nasze kluby z najbardziej błahych powodów.

Przeczytaj także: „Antynazistowska” głupawka UEFA – Śląsk ukarany za herb miasta?

sport.wp.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (05 sierpnia 2015)

 


 

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-08-05) | http://www.pch24.pl/kolejny-absurd-politycznej-poprawnosci--uefa-ukarala-slask-wroclaw-za-herb-polskiego-miasta,37375,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content