Facebook usunął zdjęcia polskich piłkarzy. Za koszulki ze znakiem Polski Walczącej!

Trzej piłkarze Lechii Gdańsk – Łukasz Budziłek, Piotr Wiśniewski oraz Sebastian Mila – postanowili upamiętnić 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego publikując na Facebooku zdjęcie, na którym prezentują się w koszulkach ze znakiem „Polski Walczącej”. Zdjęcie zostało usunięte. Dlaczego? Oficjalnie ma być sprzeczne „ze standardami społeczności Facebooka dotyczącymi nagości”. Zdjęcie prezentowało trzech mężczyzn w koszulach z krótkim rękawem…

Rzecznik Lechii ujawnił, że piłkarze klubu założyli okolicznościowe koszulki w ramach współpracy ze stowarzyszeniem Lwy Północy. Dokumentujące to zdjęcie zostało opublikowane na Facebooku. To nie spodobało się jednak… administracji serwisu społecznościowego.

Zdjęcie zostało usunięte ponieważ – oficjalnie – jest niezgodne ze standardami dotyczącymi… nagości. „Niestety, Facebook usunął zdjęcie piłkarzy w koszulkach Polski Walczącej z powodu naruszenia regulaminu” – potwierdził rzecznik Lechii, Kacper Suchecki. W jaki sposób zdjęcie piłkarzy naruszało standardy? Tego nie wiemy.

W ostatnim czasie administratorzy serwisu umożliwili użytkownikom pokrycie zdjęcia profilowego… tęczową flagą. Wszystko w ramach poparcia dla ruchu LGBT w związku z decyzją amerykańskiego Sądu Najwyższego w sprawie „małżeństw” osób tej samej płci.

Znane są też inne przypadki usuwania zdjęć i stron „łamiących standardy społeczności Facebooka”. Prawicowych, katolickich, polemicznych wobec postulatów ruchu LGBT. W grudniu Facebook usunął stronę protestacyjną „Nie kupuję w Empiku”, która sprzeciwiała się obecności Nergala i Marii Czubaszek w kampani reklamowej prowadzonej w okresie świątecznym.

Źródło: niezalezna.pl

mar, mat

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-08-03)

 


 

Facebook przeprasza za usunięcie zdjęcia piłkarzy w patriotycznych koszulkach

Moderatorzy Facebooka tłumaczą się nawałem pracy.

– Zespół administratorów Facebooka pracuje całą dobę, analizując napływające zgłoszenia – czytamy w oświadczeniu przedstawicieli portalu.

– System raportowania treści został przygotowany z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa osobom korzystającym z portalu i chronieniu ich przed nękaniem i nadużyciami ze strony innych osób. Przy tak dużej liczbie zgłoszeń czasem zdarza się nam popełnić błąd. W tym przypadku omyłkowo usunęliśmy treści strony „Lechia Gdańsk”, ale rozpoczęliśmy przywracanie tej treści natychmiast po otrzymaniu odpowiedniego zgłoszenia. Rozumiemy, że pamięć o Powstaniu Warszawskim jest ważna dla Polaków i jest nam przykro za sytuację, która zaistniała w wyniku tego błędu – wyjaśniają przedstawiciele Facebooka.

Przeczytaj także: Facebook usunął zdjęcie piłkarzy w koszulkach ze znakiem „Polski Walczącej”

wirtualnemedia.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (05 sierpnia 2015)

 


 

Skip to content