Rozszerzanie systemu biometrycznego skanowania dzieci w USA

Aktualizacja: 2007-01-3 12:00 am

Powiat Galveston w stanie Texas zaadaptował jako pierwszy w tym stanie oraz już jako 47 w Stanach Zjednoczonych, program identyfikacji dzieci poprzez pomiary biometryczne. Zakupiony od firmy Biometric Intelligence & Identification system składający się z zaawansowanych technologicznie skanerów oka, stworzy bazę danych dzieci. Dane identyfikacyjne będą umieszczone w działającej już i rozwijającej się ogólnokrajowej bazie danych CHILD – Children’s Identification and Location Database. Wice prezydent firmy Biometric, Sean Mullin twierdzi, że do systemu rejestrującego unikalne cechy tęczówki oka, zarejestrowanych będzie w ciągu kilku kolejnych lat, pięć milionów dzieci, w tym wszystkie 71 tysięcy z powiatu Glaveston. Rzecznik prasowy Biometric, Kevin O’Reilly zapewnia o wielkiej skuteczności nowego systemu identyfikacji – szansa na zaistnienie nieprawidłowego skojarzenia skanu wynosi 1 do 200 milionów. Jednocześnie uspokaja, że dane z bazy danych są usuwane po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Pod pozorem “poszukiwania zaginionych dzieci” i programu zapobiegania, tworzy się powoli lecz skutecznie bazy danych mieszkańców USA. Oczywiście najlepiej zacząć od dzieci, bo przecież któż nie zgodzi się na “opiekę” nad dzieckiem. Dziś “uspokaja się”, że dane są usuwane po osiągnięciu pełnoletności, ale jaka jest tego pewność? Oczywiście żadna, gdyż zapewnienia prywatnej firmy czy zapewnienia komórek rządowych nic nie znaczą. Przecież ani jednym ani drugim nikt dziś już nie wierzy, bo wszędzie liczy się Almighty Dollar, a nie jakaś tam nieprzeliczalna prywatność “zasobów ludzkich”.

Tak więc najpierw trzeba społeczeństwo przyzwyczaić do samej idei pomiarów biometrycznych, by potem masowo je wprowadzić, rejestrując każdego. Każdego bez wyjątku. (Dla niepokornych wyjątków stworzy się inne bogate możliwości.) Przy tak szybkim rozwoju technologicznym, rejestracja będzie jednak tylko jednym z elementów, bowiem Plan polega na kontrolowaniu obywatela, przepraszam – numeru identyfikacyjnego zasobów ludzkich.

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów agencyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=827 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]