Arcybiskup stolicy Peru: aborcja to neokolonializm

Aktualizacja: 2015-08-2 6:32 pm

Chrześcijańskie dziedzictwo Peru przypomniał kard. Juan Luis Cipriani w 194. rocznicę niepodległości tego kraju. Na Mszy z Te Deum, odprawionej z tej okazji w obecności prezydenta Ollanty Humali w katedrze stołecznej Limy, tamtejszy arcybiskup stanął w obronie ludzkiego życia oraz małżeństwa między mężczyzną i kobietą. Skrytykował „ideologiczne kolonizacje” narzucające aborcję czy ideologię gender. Przypomniał chrześcijańskie dziedzictwo tego kraju. 94 proc. jego ludności wyznaje chrześcijaństwo, w tym 80 proc. katolicyzm.

„To wszystko, co umacnia rodzinę, jest aprobowane przez naród, a to, co niszczy rodzinę, spotyka się z jego dezaprobatą – powiedział kard. Cipriani. – Nie akceptujemy neokolonializmu wdrażanego przez pewne instytucje naszego kraju, silne pod względem materialnym, ale słabe duchowo.  Peru ma swoją własną drogę. Nie możemy oczekiwać oświecenia od krajów, które zanegowawszy swoją historię i źródła chodzą w ciemnościach tego, co nazywają «nowoczesnością». Wszystko to kieruje się przeciw rodzinie, małżeństwu i życiu” – dodał arcybiskup Limy.

ak/ rv, aci

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82686 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]